• Samsun
  • Son Güncelleme 01:00
Samsunspor'da Genel Menajer Ekim açıklamalarda bulundu... Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

 

Samsunspor'da Genel Menajer Emre Ekim, "Samsunspor'da savaşan, inanan ve mücadele eden formayı giyecek" dedi.

Samsunspor Kulübü Basketbol Şubesi Genel Menajeri Emre Ekim ve Yönetim Kurulu Üyesi Alper Engiz Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda düzenlenen basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

İyi bir takım kurduk

Kendi bütçelerine göre iyi bir takım kurduklarını belirten Genel Menajer Emre Ekim, “Geçen sezon takımımız yeni bir yapılanmaya gitti. Başkanımızın önderliğinde yönetim kurulunun da kararıyla basketbol takımımız yeni bir yapılanmayla beraber güzel bir başlangıç yaptı. Bu dönemde tabi ki yapmak istediğimiz bazı şeyleri pandemi dolayısıyla yapamadık. Ama kendi bütçemize göre iyi bir takım kurduk. Biz savaşan, mücadele eden, formanın hakkını veren bir takım oluşturmaya çalıştık. Bunda da çok başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Basketbol takımımızın başında başkanımız Yüksel Yıldırım'ın oğlu Jasper Yıldırım var. Kendisinin bize büyük bir desteği var. Basketbolun içinden gelen bir başkanımızın olması da bizim için çok büyük bir şans” dedi.

Önemli adımlar attık

Ekim, "Altyapı ile ilgili önemli adımlar attık. Amacımız Basketbol Akademisi ve altyapı ile beraber bu süreci en iyi şekilde götürmek. Bununla ilgili başlangıcımız gayet iyi oldu ve amacımız 250 - 300 sporcuyu Basketbol Akademimizde bulundurmak. Çünkü Samsun'da basketbol da bu konuda ciddi eksikliğimiz var. Çok ciddi de potansiyelimiz var. Basketbolu seven çok fazla kişi var. Bence bu çok önemli futbolun yanına basketbol ve diğer branşlarla beraber Samsunspor'u spor kulübü haline getireceğiz inşallah” diye konuştu.

Sponsor sıkıntımız yok

Basketbol Takımının geçen sezon gibi bu sezon sponsor sıkıntısı çekmeyeceğini belirten Emre Ekim, “Samsunspor basketbol takımımız geçen sezon sponsorlarla ilgili sorunlar yaşıyordu. Başkanımız Yüksel Yıldırım’ın desteği vardı. Ama firmalar çok fazla reklam vermiyordu. Fakat bu sezon firmalar yapılanmalarımızı gördükleri için çok daha fazla reklam aldık. Geçen sene formamızda hiç reklam yoktu, boştu. Bu sene de formamızda reklam olmayan yer kalmadı. Bunda en büyük pay takımımızın başarılı olması ve yönetimimizin başarılı çalışmalarıyla gerçekleşmiştir. Basketbol Şubesi'nin A takımının hedefi bu sene ne denirse? Baktığımızda bütçemiz geçen seneki bütçemiz ile hemen hemen aynı. Ama diğer takımların pandemiden sonra bütçeleri çok fazla arttı. Yani hedef koyup da Süper Lig'e çıkmak isteyen takımların sayısı çok fazla arttı.

30 bin TL ödedik

Yönetim Kurulu Üyemiz Alper Engiz ise; 3 sene önceki basketbol takımımızın problemlerinden dolayı transfer yasağının olduğunu ve bugün kaldırdıklarını ifade etti. Alper Engiz, “Geçen seneki başarıyı umarım bu senede tekrarlarız. Bunun içinde elimizden geleni yapıyoruz. Yönetim olarak da idari anlamlarda sıkıntılar yaşıyoruz. Eskiye dönük dernekle, basketbolda eski takımımızla alakalı kalan borçlar ile alakalı ve onları da çözüyoruz. Bu konu 3 sene önceki takım ile alakalı olan sorundu. Bu çalışan bir hocamız ile alakalı idmanlara gelmemiş, bırakmış gitmiş rapor almış uğramamış hiç ve sonrasında kulübümüz icraya vermiş. 1 senelik bir süreç vardı. Transfer yasağı koydurmuştu. Gelmediği halde raporlar aldı. Bu hocamız Samsunlu bir hocamızdı. En son 30 bin TL para ödeyerek transfer yasağını kaldırdık” dedi.

 

 

 

 

 

 

Yorum Yap