• Samsun
  • Son Güncelleme 07:32
Samsunspor'da Fuat Çapa, "Hep beraber hedefe koşalım" Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsunspor'da Teknik Direktör Fuat Çapa, "Galip geldik çok mutluyuz. 4 karşılaşma kaldı. Bunun 3 tanesini iç saha da oynayacağız, alınabilecek 12 puan var. Hep beraber hedefe koşalım" dedi. 

Yılport Samsunspor'da Teknik Direktör Fuat Çapa, 2-0 kazanılan Altınordu maçının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Maçı değerlendiren Çapa, "Düşünmüş olduğumuz 11 ile sahaya çıkamadık. Fofana'yı ilk 11'de başlatamadık. Hak ediyordu ama sağlık nedenleriyle oynatamıyorduk. Kamuoyu bunu bilmiyor. Fofana midesindeki bir sorundan dolayı 90 dakika oynayacak seviyede değil. Bu ligin en iyi oynayan bir takımına karşı oynadık" dedi. 

Son vuruşlarda başarısız olduk

Çapa, "1-0'dan sonra 2-0 ya da 3-0 yapıp rahat bir ikinci yarıya girebilirdik. Ama pozisyonları tam yapamadık. İkinci yarı rakibimizin ikinci alanda karşılaması oyun planımızda vardı. Çünkü ön taraftaki oyuncularımızın özelliklerini daha iyi ortaya çıkarabilmek ve o alanı daha iyi değerlendirebilmek için plan yaptık. Gayet de başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Ama son vuruş ve tercihlerde çok başarılı olduğumuzu söyleyemem. Ama pozisyonlara girmekte önemli, haftalardır bunu yapamıyorduk. Bu da takımın haftalardır süren gelişimini göstermiş oluyor" diye konuştu. 

Alınacak 12 puan var

Kazandıkları için mutlu olduklarını belirten Fuat Çapa, "Fofana'yı oyuna soktuktan sonra 2-0'ın geleceğini biliyorduk. Fofana olmasa bile takımdan bekliyorduk. Yasin, Çinari çabukluğuyla, Tomane'nin her iki tarafa da oynamasıyla yapılandırmıştık ve o şekilde oldu. Galip geldik çok mutluyuz. 4 karşılaşma kaldı. Bunun 3 tanesini iç saha da oynayacağız. Bu karşılaşmalarda alınabilecek 12 puan var. Adayız, elimizden geleni yapacağız. Boluspor ve Ankaragücü karşılaşmasında camiamızla kucaklaşmamız gerekiyor. Taraftarımızla birlikte hedefe koşmamız gerekiyor. Bizi yalnız bırakmazlarsa hedefe koşarız. İlk yarıyı ilk 6'da içerisinde geçirecek olursak, bizim açımızdan gayet iyi bir ilk devre geçirmiş oluruz. Ondan sonrada yapmış olduğumuz raporlar doğrultusunda yönetimimizle bir araya geleceğiz. Onlarda gerekeni yapacaklardır" diye konuştu.

Yorum Yap