• Samsun
  • Son Güncelleme 19:36
Samsunspor'da Fuat Çapa açıklamalarda bulundu Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsunspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, "Bizim için bugün galibiyet ve takımın neredeyse tamamını görmüş olduk. Rekabeti takım içerisinde ne kadar çoğaltırsak bu bize artı olacak" dedi

Samsunspor'da Teknik Direktör Fuat Çapa, Ziraat Türkiye Kupası 3. Tur eleme maçında Karatay Termal 1922 Konyaspor maçının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Gençlere şans verdik

İlk olarak maçı değerlendiren Teknik Direktör Fuat Çapa, “Kupa maçlarında genelde fikstür gereği favori olan takımlardan hem oyun olarak hem de skor olarak beklentiler daha değişik oluyor ama diğer takımların motivasyonunu da unutmamak lazım. Çünkü onlar açısından da hedefledikleri lig, hedefledikleri seviye ve maçların naklen verilmesi artı bir motivasyon oluyor. Özellikle de Karatay Termal 1922 Konyaspor takımının misyonu ve vizyonu belli. Genç oyunculardan oluşan bir kadroya sahipler. Biz bugünkü karşılaşmaya biraz oynamayan, az oynayan oyuncuları, bizim görmediğimiz ve bizden önce de oynamayan oyunculara da şans vermeyi düşündük. Karşılaşmaya da aslında iyi başladık. Gol de çok erken geldi. Ondan sonraki süreçte de yaptırmış olduğumuz gereksiz bir penaltı tekrar Karatay Termal 1922 Konyaspor’un inancını ve direncini arttırdı. Bizde topun yönünü çok fazla değiştirerekten değil, topla çok fazla koşup rakibin hem organize olmasına hem de mücadele etmesine sebebiyet verdik. Belirli bir süre de istediğimiz oyunu da oynayamadık” dedi.

Kafamızda şablon oluştu

Bugünkü kupa maçında, ligde az süre alan veya hiç süre almayan oyunculara şans verdiklerini ifade eden Çapa, “İkinci yarı yapmış olduğumuz değişikliklerden sonra özellikle çift forvete döndükten sonra biraz daha akıcı olduk. Rakibin ilk devreden çok efor sarf etmesi de etkendi. İkinci yarı biraz daha alanlar bulduk ama girmiş olduğumuz çok sayıdaki pozisyonu yine değerlendiremedik. Son dakikalara yakın Bah’ın attığı golle galip geldik. Galibiyet güzel, özgüven açısından çok çok güzel. Bizim için bugün galibiyet ve takımın neredeyse tamamını görmüş olduk. Şuan kafamızda 4 idmanda görmüş olduğumuz şablon değil, aynı zamanda da 2 karşılaşmada görmüş olduğumuz şablon oluştu. Cumartesi oynayacağımız karşılaşmaya bugünkü maçta bazı referanslar aldık. Alternatif olabilecek ve ileriki dönemde eğer gelişimini devam ettirirsek direk oynayabilecek oyuncu sayısı da fazla olacak gibi gözüküyor. Buda bizim için iyi olacak. Rekabeti takım içerisinde ne kadar çoğaltırsak bu bize artı olarak hem oyuna hem de skora yansıyacaktır” diye konuştu.
 

Yorum Yap