SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 07:35
Samsunspor'da ayrım olmayacak... Görseli
SPOR

Teknik Direktör Mehmet Altıparmak, "Bizim yabancı veya Türk oyuncu diye bir ayrımımız yok. Biz bütün oyuncularımızdan yararlanıyoruz. Onlardan da yararlanacağız. Oynayan tüm oyuncalarımız Samsunspor'un oyuncusudur" dedi.

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Yılport Samsunspor'da Teknik Direktör Mehmet Altıparmak, Ankara Keçiörengücü maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Rakibe özel tedbir almayacaklarını ifade eden Altıparmak, "Çalışmalarımıza 2-3 gün çift antrenmanla devam edeceğiz. Transfer döneminin sonu geldi. Ligin artık yavaş yavaş şekillenmeye başladığı dönemler geldi. Biz de hem transfer ettiğimiz hem de sakat oyunlarla birlikte milli takım arasını iyi bir şekilde değerlendirmeliyiz. Çünkü Ankara Keçiörengücü ile birlikte oynayacağımız, 7 günde 3 maç var ve bütün oyuncularımızla birlikte oynamak istiyoruz. Bunun için de antrenmanlarımıza başladık” dedi.

Merak edilen soruya cevap

Altıparmak, “Bizim yabancı veya Türk oyuncu diye bir ayrımımız yok. Biz bütün oyuncularımızdan yararlanıyoruz. Onlardan da yararlanacağız.  Oynayan tüm oyuncalarımız Samsunspor'un oyuncusudur. Belki yabancı oyunların hepsi gelecek yedek oturacaklar. Onun için biz de bir ayrım yok.  Çok kaliteli yabancı oyuncular da aldık. Onlarla inşallah hazırlandıkları zaman devam edeceğiz. Ama bunların hepsi artık Samsunspor'un oyuncuları. Oyuncuların ayrımını böyle yapmayalım. Özellikle son üç yabancı oyuncumuz yani Fofana, Diomande ve Melunovic, sezon başı antrenmanlarını yapmadıkları için, özel antrenmanla hazırlanıyorlar. Nasıl ki biz takımla iki kamp yapıp, 35-40 günde takımı hazırladıysak, o oyuncuları da 15-20 günlük süre zarfında hızlandırılmış programlarla hazırlamaya çalışıyoruz. Fofana ve Diomande az da olsa antrenman yapıp geldikleri için yavaş yavaş takımın içine katılmaya başladılar. Sadece Alen Melunovic'in hem kondisyon olarak hem de kuvvet olarak farklı ve özel bir antrenmanı var. Hep şu soruluyor, 'Acaba sakat oyuncu mu alındı?' diye. Alen, sakat falan alınmadı. Geldiğinde de antrenmanlara çıkıyordu fakat Alen, Fofana ve Diomande'ye bizden bir hafta ayrı çalıştılar. Fofana, Diomande bugün itibarıyla bizim idmanlarımıza katılmaya başladı. Alen de 2-3 gün özel idmanlarını yaptıktan sonra aramıza katılacaklar” diye konuştu.

Özel tedbir almayacağız

Ligin dördüncü haftasında oynayacağımız Ankara Keçiörengücü maçını da değerlendiren Mehmet Altıparmak, “Ankara Keçiörengücü maçına özel olarak bir tedbir almayacağız. Biz kendi oyunumuzu oynayacağız. Biz Samsunsporuz. Nerede, hangi takımla oynarsak oynayalım kendi oyunumuzu oynarız. Bu maçta da onlardan biri olacak. Nasıl ki geçen hafta Kocaeli'ne gittik. Kendi oyunumuzu oynadık. Belki gol atamadık ama deplasmanda kazanacak kadar, pozisyona girdik.10-12 pozisyonumuz var” şeklinde konuştu.
 

Yorum Yap