• Samsun
  • Son Güncelleme 10:09
Samsunspor'da Altıparmak net konuştu: 'Her şeyimizle lige hazırız' Görseli
SPOR

Teknik Direktör Mehmet Altıparmak, “Her şeyimizle hazırız. Cuma günü yüzde 50’de olsa taraftarımızın tribünde olmasıyla ve sahadaki mücadelemizle başlayacağız. İlk galibiyetimizi alıp sezona iyi bir giriş yapmak istiyoruz" dedi

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!


Yılport Samsunspor'da Teknik Direktör Mehmet Altıparmak, Cuma günü Balıkesirspor ile oynanacak maç öncesi açıklamalarda bulundu. Sezona hazır olduklarını söyleyen Altıparmak, 3 puanla lige başlamak istediklerini söyledi. 

Hedef 3 puan

Nasıl başlarsanız öyle gider diyen Altıparmak, "Onun için biz iyi başlayacağız. Rakibin ismi veya kimle oynadığımız artık çok önemli değil. Önemli olan iç sahada veya dışarıda oynadığımız bütün maçları kazanmak adına sahada yapacaklarımızdır. Her şeyimizle hazırız. Bizler ve taraftarlarımız sabırsızlıkla Cuma’yı bekliyor. Bizde inşallah Cuma günü yüzde 50’de olsa taraftarımızın tribünde olmasıyla ve bizim de sahadaki mücadelemizle başlayacağız. İlk galibiyetimizi alıp sezona iyi bir giriş yapmak istiyoruz. Bütün isteğimiz ve arzumuz bu. Çok uzun bir süre sonra da taraftarımızın yanımızda olması bizi ayriyeten mutlu ediyor. Çünkü taraftar desteğini en fazla hissedecek olan takım biziz. Şanslı takımlardanız. Büyük taraftarımızı Cuma günü kaç kişi sınırımız varsa hepsini dolduracağını biliyoruz ve onları da buradan davet ediyoruz. İnşallah onlara öncelikle güzel futbol, arkasından da 3 puan hediye edip lige de başlamak istiyoruz” dedi. 

Hazırlıklarımız tamam

Mehmet Altıparmak, “İlk maçta kullanamayacağımız oyuncular var. Bugün Fofona ile anlaşıldı. Belki onun biraz antrenman eksikliği olacak. Alen’in biraz antrenman eksikliği vardı. Biz uzun süredir beraber kamp yaptığımız ve hazır olan oyuncularımız var. Onlarla devam edeceğiz. Bizim için isimler hiç önemli değil. Önemli olan takım. Şuanda hazır bir kadromuz var. Diğer gelecekler de hazırlıklarını bitirdiği zaman o takımın içerisine girecekler. Bizim için eksik diye bir şey yok. Sahaya 11 kişi çıktığımız sürece eksik değiliz” diye konuştu.

Gidecek isimler belli

Takım kadrosunu 28 kişiye düşüreceklerini ifade eden Mehmet Altıparmak, “Takımdan gidecek oyuncular hemen hemen belli. Biz onlarla alakalı raporumuzu verdik. Onlarla ilgili çalışmalar olacak. Şuanda ‘o, şu’ diye deklare etmememiz gerekiyor. Çünkü en az hasarla nasıl olur onu halletmemiz gerekiyor. Biz takımı gerekli sayıya indireceğiz. 
Şuanda 34 kişiyiz. 28 sayıya düşüreceğiz” şeklinde konuştu.

Yapılan çok ayıp bir şey 

Basın mensuplarının ‘İlk haftadan teknik direktör gönderen takımlar oldu? Bununla ilgili ne düşünüyorsunuz’ sorusuna Teknik Direktör Mehmet Altıparmak, “Bunun çok ayıp olduğunu düşünenlerdenim. Bu programsız takımların yaptığı işgüzarlık. Çünkü hiçbir şekilde onaylamayanlardanım. Anlaştığınız bir hocayla bir haftada ne gördünüz veya ne oldu da ayrılıyorsunuz. Bu bana göre yönetimlerin, menajerlerin veya bazı oyuncuların takım üzerindeki etkisiyle de alakalı diyebilirim. Çok yanlış şeyler. Türk futbolunun ileriye gitmesini istiyorsak önce istikrarı sağlamamız lazım. Eğer biz istikrarı sağlayamazsak federasyonun da hala buna sınırlama getirmediği sürece bu tür şeyleri çok fazla yaşayacağız. Her kulübün bir sınırlama hakkı olursa ilk seçerken ona göre seçer, ondan sonrasını da ona göre devam eder. Ama bizde bu kadar sonsuz sınırlama olduğu sürece menajer oyunları ve diğer oyunlarla birlikte böyle çok hoca değişikliği olacaktır diye düşünüyorum. Bu bizim futbolumuzu geriye götürecektir. Sadece ikili ilişki ile veya siyasi yönden yapılan hamleler oluyor. Ben bunu tasvir etmiyorum” dedi.
 

Yorum Yap