• Samsun
  • Son Güncelleme 05:16
Samsun Büyükşehir Belediyesi fark yaratıyor... Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

İstanbul'da yapılan 6.Dünya Taekwondo Başkanlık Kupası'na Samsun Büyükşehir Belediyesi sporcuları damgasını vurdu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi sporcuları yine katıldıkları turnuvaya damga vurdu. İstanbul'da yapılan 6.Dünya Taekwondo Başkanlık Kupası'nda boy gösteren sporcular gençler kategorisinde 6 madalya kazanma başarısı gösterdi. 

Rakiplerin korkulu rüyası

1400 sporcunun yer aldığı turnuvada dereceye giren sporcular 2022 yılında yapılacak Ümitler (U21) Avrupa Taekwondo Şampiyonası'na katılma hakkı da elde etti. Tatamide rakipleriyle karşılaşan Enes Kaplan 55 kiloda birinci, 48 kiloda Selim Gür, 68 kiloda Cemil Tarık Altıngöz ve 44 kiloda Tuvanna Nazlı Kesgin ikincilik madalyası kazanan isimler oldu. Yine aynı şampiyonada 52 kiloda Elif Sudem Dülger ve 48 kiloda Mehmet Efe Kaya'da üçüncülük madalyası kazandı.

 

Büyükşehir 'gençlerle' güzel 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Süleyman Demirtaş, "6.Dünya Taekwondo Başkanlık Kupası'nda derece elde eden sporcularımızı kutluyoruz. Spora verdiğimiz desteğin karşılığını madalyalar ile almak mutluluk verici bir durum. Gençlerimizle beraber gelecek güzel günlere yelken açıyoruz. Emekleri için antrenörlerimizi de ayrıca teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Süleyman Demirtaş

Yorum Yap