• Samsun
  • Son Güncelleme 01:14
Ligin ilk yarısı seyircisiz oynanacak Görseli
SPOR

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yaptığı açıklama ile 2020-2021 sezonunun ilk devresinde maçların seyircisiz oynanacağını duyurdu.

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın liglerin ilk yarısının seyircisiz oynanması yönündeki açıklamasının ardından bugün toplanan TFF Yönetim Kurulu, aldığı kararı kamuoyu ile paylaştı. Yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi:
“Yönetim Kurulumuzun 25.08.2020 tarih ve 46 sayılı toplantısında, Ekim ayından itibaren TFF Sağlık Kurulu'nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30'u kadar seyirci alınması ve locaların kullanımı serbest bırakılması suretiyle müsabakalara sınırlı sayıda seyirci alınmasına dair karar alınmışsa da; ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan pandeminin seyri ile T.C. Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca'nın 02.09.2020 tarihli basın açıklamasında belirtilen Bilim Kurulu'nun görüşü dikkate alınarak, müsabakaların 2020-2021 futbol sezonunun ilk devresinde seyircisiz olarak oynanmasına karar verilmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Yorum Yap