SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 08:58
Kupayı alan Fas'a gidecek... Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Okul Sporları Genç Erkekler Türkiye Yarı Final maçları Canik Millet Bahçesi Suni Çim Saha’da oynanandı. İlk yarı final maçında İstanbul Özel Merter Final Anadolu Lisesi ile İstanbul Ruhi Sarıalp Spor Lisesi karşı karşıya geldi. İstanbul Özel Merter Final Anadolu Lisesi rakibini 2-0 yenerek adını finale yazdıran taraf oldu.

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Okul Sporları Genç Erkekler Türkiye Yarı Final maçları Canik Millet Bahçesi Suni Çim Saha’da oynanandı. İlk yarı final maçında İstanbul Özel Merter Final Anadolu Lisesi ile İstanbul Ruhi Sarıalp Spor Lisesi karşı karşıya geldi. İstanbul Özel Merter Final Anadolu Lisesi rakibini 2-0 yenerek adını finale yazdıran taraf oldu.


Diğer yarı final maçında Uğur Okulları Canik Kampüsü ile Trabzon Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi. Baştan sona büyük bir çekişmeye sahne olan maçı Uğur Okullar Canik Kampüsü 1-0 kazanarak finale yükselen taraf oldu. Kırmızı-beyazlılar maç sonunda büyük bir sevinç yaşadılar. Yarın oynanan final maçında kupanın sahibi belli olacak.


Üçüncülük maçı Canik Millet Bahçesi Suni Çim Saha’da saat 09.30’da başlayacak. Uğur Okulları Canik Kampüsü ile İstanbul Merter Final Anadolu Lisesi’nin karşılaşacağı final maçı ise saat 11.30’da başlayacak. Şampiyon olan takım, Fas’ta düzenlenecek olan ISEF Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmeye hak kazanacak.

 

0 Yorum

Yorum Yap