SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 09:37
“Büyükşehir’den Taekwondo branşında 1’i altın 3 madalya” Görseli
SPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Taekwondo Takımı sporcuları, 2024 Avrupa Çoklu Taekwondo Oyunları’ndan 1’i altın 3 madalya ile döndü.

Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından Ankara’nın ev sahipliğinde düzenlenen 2024 Avrupa Çoklu Tekvando Oyunları sona erdi.

Taha Akgül Spor Salonu’nda düzenlenen ve 3 gün süren oyunlarda yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde toplam 37 ülkeden bin 500 sporcu mücadele etti. Avrupa Tekvando Birliği (ETU) sorumluluğunda Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından düzenlenen organizasyonda mücadele edilen sıkletlerde her ülkeden bir sporcudan fazla olmayacak şekilde yıldızlar ve gençler kategorisinde ikişer, büyükler kategorisinde ise dörder sporcu kıta şampiyonalarına kota hakkı kazandı.

Türk sporcular, oyunlarda mücadele ettiği tüm kategorilerde 36 altın, 36 gümüş ve 80 bronz madalya olmak üzere 152 madalya kazandı.

2024 Avrupa Çoklu Taekwondo Oyunları’nda Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Taekwondo Takımı sporcularından Senanur Çelik Büyükler 53 Kg Şampiyon, Tuvanna Nazlı Kesgin Büyükler 46 Kg ikinci, Eylül Karadaş ise Gençler 44 Kg üçüncü olarak Samsun’a 3 madalya ile döndü.

Son iki yılda katıldıkları hemen hemen her turnuvada kürsüde yer alan ve bu turnuvada da Büyükler kategorisinde madalya alan Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Taekwondo Takımı sporcuları Senanur Çelik ve Tuvanna Nazlı Kesgin Ümitler (U21) Avrupa Taekwondo Şampiyonası için kota aldılar.

53 Kg'da şampiyon olan Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Taekwondo Takımı sporcusu Senanur Çelik final müsabakasında Büyükler 53 Kg ‘da son Dünya Şampiyonu İranlı sporcuyu yenerek müthiş bir başarıya imza attı.

0 Yorum

Yorum Yap