• Samsun
  • Son Güncelleme 10:55
İnternet yasası meclise geliyor Görseli
SİYASET

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı İzmir Milletvekili Hamza Dağ, internet gazeteciliği ile ilgili düzenlemenin komisyonda değerlendirilme aşamasında olduğunu açıkladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu ile birlikte Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Dağ, burada yaptığı açıklamada, internet medyası ile ilgili düzenlemelere dair önemli açıklamalarda bulundu.

Hamza Dağ

Basınla buluşla

İzmir Milletvekili Hamza Dağ, bir dizi ziyaret ve programlar için geldiği Samsun'da 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ni de ziyaret ederek basın mensuplarıyla buluştu. Cemiyet Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Çakır ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Hamza Dağ, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Komisyon oluşturuldu

Uzun süredir gündemde olmasına rağmen bir türlü istenilen düzenlemelerin gerçekleştirilemediği internet yasası ve internet gazeteciliğine dair değerlendirmelerde bulunan Hamza Dağ, "Konu sürekli gündekmimizde. Henüz ete kemiğe bürünmese de bu konuda bir çalışmamız söz konusu. Konuyla ilgili her kesimden bilgi ve görüş almaya devam ediyoruz. Kendi çalışmalarımızı da birleştirerek oluşturduğumuz bir komisyonda değerlendiriyoruz" dedi.

İnternet Yasası

Komisyonda yapılacak değerlendirmeleri daha sonra önce kabinedeki Bakanlarla, ardından mecliste grubu olan partilerin temsilcileriyle görüştükten sonra TBMM'ye intikal ettireceklerini ifade eden Hamza Dağ, "Bir şekilde adım adım da olsa ilerliyoruz. Çalışmalar mecliste yürüyor. Biz de AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı olarak her türlü desteği veriyoruz. Herkesin istediği gibi dört dörtlük bir internet yasası çıkartmak istiyoruz" diye konuştu.

Hamza Dağ'a Samsunspor Forması

Konuşmanın ardından Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, Hamza Dağ’a üzerinde ismi yazılı olan Atatürk armalı Samsunspor forması hediye etti. Ziyarette ayrıca AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Samsun Bölge Müdürü Volkan Toptaş ile Basın İlan Kurumu Samsun Şube Müdürü Mustafa Bayraktar da yer aldı.

Yorum Yap