• Samsun
  • Son Güncelleme 19:52

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Tekirdağ'da depremzedelere tebligat gönderilmesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından açıklama yaptı.Depremzedeleri sahipsiz bırakmayacaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'CHP Genel Başkanı'nın ve yönetiminin dengesini iyice bozdu.' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

 Meclis seçiminin Cumhur İttifakı’nın zaferiyle sonuçlanması, Cumhurbaşkanı seçiminde de açık ara bir farkın ortaya çıkması; CHP Genel Başkanı'nın ve yönetiminin dengesini iyice bozdu.

14 Mayıs gecesi, sonuçları bildikleri halde televizyon ekranlarında sahneledikleri “kazandık” tiyatrosunu hep birlikte takip ettik. Sandığın rengi belli oldukça yalanları ortaya çıktı. Buna rağmen, ne bilerek yanlış yönlendirdikleri seçmenlerinden ne de kamuoyundan çıkıp özür dahi dilemediler.

Aynı zihniyetin şimdi de oyunu alamadıkları vatandaşlarımıza yönelik; bırakınız siyaseti, insani değerlerle bağdaşmayan saldırılarına şahit oluyoruz. Bu çevreler, deprem bölgesine gönderdikleri yardımları kesmekten otellerdeki depremzedeleri kapı dışarı etmeye kadar her türlü vicdansızlığı sergiliyorlar.

Sosyal medyada yürütülen çirkin kampanyaları saymıyorum bile…

Biliyorum, yakınlarını kaybeden yüreği yaralı afetzedelerimiz yaşananlardan çok rahatsız oluyor. Bu pervasızlıklardan, hangi partiye oy verirse versin 85 milyonun tamamı üzüntü duyuyor.

Kimse endişelenmesin, bu kötülük furyası karşısında hiçbir vatandaşımız umutsuzluğa kapılmasın. Milletimizin ve insanlığın ortak vicdanını yere düşürmemek, bizim asli görevimizdir.

Devlet-millet dayanışmasıyla inşallah yaralarımızı hep birlikte saracağız. Depremzede kardeşlerimizi sahipsiz bırakmayacak, yanlarında olmayı sürdüreceğiz.

"HER TÜRLÜ REZİLLİKLERİ SERGİLİYORLAR"

Dün de AK Parti İl Başkanlarına seslenen Erdoğan, “Seçim gecesi sonuçları bildikleri halde televizyon önünde sergiledikleri kazandık tiyatrosunu hep birlikte takip ettik”, “Koalisyon ittifakının depremzede örneğinde olduğu gibi kendilerine destek vermeyenlere yönelik bırakınız siyaseti insanlıkla ilgisi olmayan saldırılarını milletimiz görüyor. CHP’li belediyeler ve STK’lar deprem bölgesine gönderdikleri yardımı kesmekten otellerden depremzedeleri kapı dışı etmeye kadar her türlü rezillikleri sergiliyorlar” açıklamasını yaptı.

0 Yorum

Yorum Yap