• Samsun
  • Son Güncelleme 02:46
Cumhurbaşkanı'ndan seçim mesajı Görseli
SİYASET

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda açıklamalarda bulunuyor

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları: Sizlerle birlikte tüm milletimizin büyük umutlar ve heyecanlarla girdiği 2023 yılı inşallah hayırlara vesile olacaktır. Kuruluşumuzun 21,5 yılını ve iktidarımızın 20 yılını geride bıraktığımız şu günlerde yeni bir imtihanın da eşiğindeyiz.

SEÇİM TARİHİNİ BELKİ GÜNCELLEYECEĞİZ

Milletin kurduğu, iktidara getirdiği ve her mücadelesinde yanında yer aldığı bir siyasi teşekkül olarak tarif ettiğimiz AK Parti'nin bu imtihanı da başarıyla geçmesini sağlamak öncelikle bizlerin, buradaki heyetin sorumluluğundadır.

11 MİLYON 241 BİN ÜYEMİZ VAR

Şu gerçeğin altını bir kez daha çizmek istiyorum. AK Parti resmen kurulduğu 14 Ağustos 2001 tarihinden bugüne kadar sadece girdiği her seçimi kazanmakla kalmamış milletimizin gönlündeki yerini de sürekli güçlendirmiştir. Bu gücün en müşahhas tezahürlerinden birini üye sayımızda görmek mümkündür. Kuruluşumuzun ardından girdiğimiz ilk seçim yılı olan 2002'de üye sayımız 400 binler seviyesindeydi. Bir sonraki seçim yılı olan 2007'de üye sayımız 1 milyon 350 bine yükseldi. Ardından 2011'de üye sayımız 4,4 milyonu buldu. 2015 yılında üye sayımız 9 milyonun üzerine, 2018 yılında 10 milyon sınırına çıktı. Yargıtay Başsavcılığı tarafından açıklanan kayıtlara göre 2023 yılına 11 milyon 241 bin üyeyle girdik.

AK PARTİ'Yİ ZİRVEDE TUTAN SIR İŞTE BUDUR

Aradan geçen 21 yıla rağmen ilk günkü kararlılıkla çalışarak bu başarıyı elde ettik. Bu eser ve hizmet yolcuğunda yaptıklarımızla milletimize verdiğimiz sözü tutmuş olmanın gönül huzuru içindeyiz. Ülkeyi yönetme emanetini teslim aldığımızda yorgun ve kırgın ama aynı zamanda 'Türkiye biziz' diyen bir millet bulmuştuk. AK Parti'yi kuruluşundan bu yana hep zirvede tutan sır işte budur. AK Parti saflarına katılarak Türkiye Yüzyılı ahdimize katılan herkese şükranlarımı sunuyorum.

LİDERLER OLARAK BİR ARAYA GELECEĞİZ

Bu sabah Putin ile bir görüşmem oldu. Ukrayna - Rusya savaşını ele aldık. Bölgede neler yapabileceğimizi konuştuk. Suriye'deki gelişmeler, Rusya-Suriye-Türkiye olarak Moskova'da bakanlarımızın bir araya gelişleriyle bir süreç başlattık. Ardından dışişleri bakanlarımızı bir araya getireceğiz. Daha sonra da gelişmelere göre liderler olarak bir araya geleceğiz.

 

Bugün yine Zelenskiy ile bir görüşmem olacak. Tahıl koridorunu görüşeceğiz. Rusya-Ukrayna savaşında izlediğimiz, dengeli siyasetle bölgedeki ateşin yayılmasını engelledik. Esir değişimine de vesile olan girişimimiz oldu. Biz tüm bu çalışmalarımızı yürütürken, elbette sancıların üzerimize karabulut gibi çöktüğü günler oldu.

0 Yorum

Yorum Yap