• Samsun
  • Son Güncelleme 09:47
Büyükşehir Belediye meclisinde projeler anlatıldı Görseli
SİYASET

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Büyükşehir Belediye meclisi eylül ayı toplantısında Başkan Mustafa Demir, projeleri anlattı.

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, meclisin eylül ayı açılış toplantısında trafik ve altyapı projelerine değindi.

Başkan Mustafa Demir, Havza ilçesine yapılan otoparkın ihtiyaca göre yapıldığını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi
Büyükşehir Belediye Meclisi eylül ayı açılış toplantısı yapıldı.

Bölgede araç trafiğiyle ilgili tüm sayımların yapıldığını belirten Başkan Demir, “Orada ihtiyaca göre otopark yapımına karar verildi. Üst katında mahalle minibüslerinin de yolcu indirme bindirme alanı yapılması söz konusu” dedi.

İncesu, Çatalçam, Altınkum ve Taflan’da yıllardır bekleyen altyapı yatırımlarını bu yıl bitireceklerinin altını çizen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şunları söyledi:

Büyükşehir Belediye meclisinde konuştu

“Buraların imar planlamaları belde belediyesi döneminde yapılmıştı. Eksiklikleri tamamlıyoruz ve halkımızdan ayrı bir bedel almıyoruz. Fen işlerimiz de ana arterlerde sathi kaplama yol çalışmalarına gelecek sene başlayacaktı.

Ancak programı erkene aldık ve bu sene başlandı. Bunun yanında Bafra yolundaki altyapı çalışmalarını da 2022 yılı için planlamıştık ama bu sene başladık. Dolayısıyla tüm programlarımızın önünde gidiyoruz.”

İlkadım ilçesindeki belli bulvarlarda da yapım faaliyetlerinin sürdüğünü kaydeden Başkan Demir, “Toybelen bölgesinde de inşaat faaliyetlerimiz başladı.

Alaçam Bulvarı üzerinde de çalışmalarımız sürüyor. Toybelen-Kamalı arasındaki imar yolu açma hazırlıkları yapıyoruz. Bir de köprü projemiz var.

Onu hazırlıyoruz. Dolayısıyla Samsun trafiğini rahatlatacak şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir.

Tekkeköy’de ciddi yatırımlarının olduğunu belirten Başkan Mustafa Demir, “23 Nisan Bulvarı’nda köprü ve altyapı projeleri var, şuan bekliyor.

Bunları da dönemimiz içinde tamamlamayı planlıyoruz. Alaçam Belediyesi ile müşterek çalışma içindeyiz. Oradaki yatırım çalışmalarına 10 gün içinde başlıyoruz.

Sanayi bölgelerimizdeki yağmur suyu probleminin çözümüyle ilgili SASKİ ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor.

İnşallah önümüzdeki senenin sonuna kadar tüm altyapı problemlerini çözmüş olacağız. Biten yerlerde de Fen İşlerimiz üst yapılarını yapıyor” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap