• Samsun
  • Son Güncelleme 02:23
Samsunspor'da Başkan Vekili Arzu Uslu, "Süper Lig'de destek gerek" Görseli
SAMSUNSPOR

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Başkan Vekili Arzu Uslu, "Futbol ve basketbol için çok önemli yerlerdeyiz. Bizim artık ‘Samsunspor sahipsiz’ kelimesinin de bu sene yıkılacağını düşünüyorum. Herkes elini taşın altına koyacaktır” dedi.

Samsunspor Kulübü, Olagan Genel Kurul sonrası ilk basın toplantısını Nuri Asan Tesisleri’nde düzenledi. Düzenlenen toplantıda Başkan Vekili Arzu Uslu, Samsunspor Kulübü ve Basketbol Şubesi çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verdi.

Başkan Yüksel Yıldırım önderliğinde Samsunspor Kulübü’nde yapılacak ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgi veren Başkan Vekilimiz Arzu Uslu, “Samsun çok güzel bir spor şehri. Burada çok güzel başarılar oluyor. Bu başarıları duyurma bölümünde doğru hareket etmemişdir. Bunun için daha özverili davranıp, iletişimde kalmalıyız. Şehrimizin bir kere dışarıdaki tanımızı için bu çok önemli. Futbol ve basketbol için çok önemli yerlerdeyiz. Buralarda kalabilmemiz için de desteğe ihtiyacımız var. Bizim artık ‘Samsunspor sahipsiz’ kelimesinin de bu sene yıkılacağını düşünüyorum. Eminim ki bu konuda herkes bize yardımcı olacaktır ve elini taşın altına koyacaktır” dedi.  

Basketbol maçlarını Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda oynamak istediklerini belirten Arzu Uslu, “Basketbol Federasyonundan gelecekler ve salonlara bakacaklar. Biz Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda devam etmek istiyoruz. Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu hem lokasyon olarak hem de taraftarın etkisi olarak bizim için çok önemli. Yaşar Doğu Spor Salonu’nun olduğu yer hem biraz uzak hem de taraftar etkisi az olur. Büyük maçlarımız da olacak ama normal maçlarda bizim için taraftar desteği çok önemli. Biz burada devam edip, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda iyileştirme yaparak büyütmek istiyoruz. Gençlik ve Spor il Müdürümüz Feyzullah bey ile görüştük ve bize elinden gelen desteği vereceğini iletti. Federasyon da onaylarsa Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda devam etmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Depremzedeler için yapılan şenlikten elde edilen gelirle Hatay’a basketbol sahası yaptırdıklarını belirten Arzu Uslu, “Biz geçen sene Green Golf Kulübü’nde Samsun’daki iş insanı hanımefendilerle ‘Alışveriş Şenliği’ yaptık. Şenlikten elde edilen gelirle de Hatay’ın Altınözü ilçesinde de basketbol sahası yaptırdık. Bundan sonra da bu tür şenliklerimiz olacak. O da Samsunspor Kulübü üzerinden olacak. Basketbol sahasının ismini de ‘Samsunspor Basketbol Sahası’ olarak koyduk. Deprem bölgesindeki çocuklar hala bir evde yaşamadıkları için o alana kurdurduk. Bundan sonraki sosyal projelerimiz de devam edecek” dedi.    


 

0 Yorum

Yorum Yap