SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 12:30
Yol çilesini Büyükşehir bitirdi Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışma ile Alaçam İlçesi Yukarıkoçlu mahallesi sakinlerinin uzun yıllardır yaşadığı yol çilesi sona erdi. 10 bin metrelik yolda yapılan sathi kaplama çalışması hızla tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “4,5 yıl önce göreve geldiğimizde ‘Kent merkezi ve kırsala eşit hizmet’ ilkesiyle yola çıktık. Kırsal bölgelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın tüm imkanlarımızdan eşit düzeyde aynı olanaklarla yararlanmalarına, çalışma önceliklerinin yine bu eşitlik ilkesine göre belirlenmesine çok önem veriyoruz” dedi.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerin ulaşımla ilgili yaşadığı sıkıntıları tek tek ortadan kaldırıyor. Bu kapsamda Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri Alaçam ilçesi Yukarıkıçlu mahallesinin yıllardır süren ulaşım çilesini yaptığı yol çalışmasıyla ortadan kaldırdı. 10 bin metrelik güzergah da genişletme ve dolgu çalışmalarının ardından sathi kaplama çalışması yapıldı. Yapılan yeni yol mahalle sakinlerinin yüzünü güldürdü.


Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir

‘KENT MERKEZİ VE KIRSALA EŞİT HİZMET’
Son 4,5 yılda Samsun’da çok büyük bir yol hamlesi gerçekleştirdiklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “4,5 yıl önce göreve geldiğimizde ‘Kent merkezi ve kırsala eşit hizmet’ ilkesiyle yola çıktık. Bu ilke bizim her çalışmamızda mutlaka üzerinde durduğumuz bir konu. Kırsal bölgelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın tüm imkanlarımızdan eşit düzeyde aynı olanaklarla yararlanmalarına, çalışma önceliklerinin yine bu eşitlik ilkesine göre belirlenmesine çok önem veriyoruz. Bu kapsamda kentimizin dört bir yanında yaptığımız çalışmalarla kırsal mahallelerimizde yaşanan yol problemlerini tek tek ortadan kaldırdık. Şuan çok büyük bir aşama kaydettik. Sorun yaşayan çok az sayıdaki mahallelerimizde de çalışmalarımız ve planlamalarımız devam ediyor. Onları da tamamladığımızda kentimizde Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında bulunan tüm yollarda sorunları çözmüş olacağız” diye konuştu.‘10 BİN METRELİK ÖMÜRLÜK YOL YAPTIK’
Yukarıkıçlu mahallesinde yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Alaçam Şube Şefi Berkay Örs, “Gidemediğin, dokunamadığın varlığını hissettiremediğin yer senin değildir ilkesiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Güvenliği ön plana alarak yol genişletme çalışmalarını yaptık. Drenaj sistemlerini ve zemin iyileştirme çalışmalarını en iyi malzemeyle gerçekleştirdik. Ardından sathi kaplama çalışmasını tamamladık. Vatandaşlarımız mutlu. Biz de mutluyuz. 10 bin metrelik ömürlük bir yol yaptık” şeklinde konuştu.

BAŞKAN DEMİR’E TEŞEKKÜR
Önceden yolun çok kötü olduğunu yapılan çalışma ile bu sorunun çözüldüğünü belirten Yukarıkoçlu Mahalle Muhtarı İbrahim Akar, “Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Başkanımız olmasaydı bizim bu memleketimize çivi bile çakılmazdı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi bizim yol çilemizi bitirdi” diye konuştu.

MAHALLE SAKİNLERİNİN YÜZÜ GÜLDÜ
Mahalle sakinlerinden Ali Gündüz “Yolla ilgili sıkıntımız, çilemiz sona erdi. Buradan Mustafa Demir Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu yolun yapıldığını görmek bizi çok mutlu etti” dedi. Dursun Koç ise şunları söyledi: “Büyükşehir Belediyesi’ne ne kadar teşekkür etsek az. Çektiğimiz çileleri anlatmaya kelimeler yetmez. Yolun yapılacağına dair ümidimiz de yoktu. Ama Başkanımız Mustafa Demir sağ olsun yolumuzu yaptı.”

0 Yorum

Yorum Yap