• Samsun
  • Son Güncelleme 01:23
Ulaşım çilesi bitti Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Alaçam ilçesine bağlı Kalıkdemirci, Yoğunpelit, Karaçukur mahalleleri bağlantı yolunda yaptığı sathi çalışmasıyla ulaşımda yaşanan çileyi sona erdirdi. Mahallerde yaşayan vatandaşların yüzlerini güldürdü. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Samsunlular her şeyin en güzeline layık. Hemşehrilerimin her derdi bizim derdimizdir" dedi.

 

Samsun'da başlatılan yol hamleleri ile ilçe merkezleri ve mahalle grup yollarının kaderi değişiyor. 17 ilçenin tamamında devam eden yol çalışmaları sonrasında vatandaşların yıllar süren ulaşım çilesi de sona eriyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler Alaçam ilçesindeki Kalıkdemirci, Yoğunpelit, Karaçukur mahalleleri bağlantı yolunda, toplam 16 bin 400 metre uzunluğunda sathi kaplama çalışması yaptı. Çalışmaların bitmesiyle birlikte Killik, Aşağıkoçlu, Demircideresi, Yoğunpelit, Kalıkdemirci ve Kalukkaraçukur mahalleri direkt olarak Kızlan yoluna bağlandı.

‘ÇİLEMİZ BİTTİ’

Yıllardır bekledikleri yol hasretini Büyükşehir Belediyesi'nin sonlandırdığını söyleyen Demircideresi Mahallesi Muhtarı Ramazan Özay, "Bütün grup yollarımız asfalt oldu. Allah razı olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’den. Yolun eski hali çok kötüydü. Dar ve virajlıydı. Genişletme yapıldı, zemin iyileştirildi. Çok rahatladık. Yol konusunda hiçbir sıkıntımız kalmadı. Yıllardır çektiğimiz yol çilesi bitti" diye konuştu.

‘ÇOK GÜZEL YOL OLDU’

Karaçukur Mahallesi Muhtarı Erol Tongal ise şunları söyledi: “Eskiden yolumuz virajlı kötüydü. Kazalar oluyordu. Ama Büyükşehir’in yaptığı çalışmayla yolumuz çok güzel oldu. Şimdi hiç zahmet çekmeden her yere ulaşıyoruz. Mustafa Başkanımıza da buraya gelen ekiplere de herkese çok teşekkür ederiz.”

ALAÇAM'IN HER NOKTASINDA KONFORLU ULAŞIM

Yapılan yol çalışmasıyla ilgili bilgi veren Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi Başkanlığı Alaçam Şefi Berkay Örs, "Geçtiğimiz yıl bu yolun genişletme çalışmalarını yaptık. Yağmur suyu hatlarını tamamladık. Bu yılda birinci kat sathi kaplamasını tamamladık. Ve ilçemizin güzide insanlarının hizmetine sunmuş olduk. Bu çalışmayı vatandaşlarımız Alaçam’ın merkezine inmeden Kızlan'a çıkabilsin diye alternatif olarak yaptık. Konforlu bir şekilde de ulaşıma açtık” diye konuştu.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir


SAMSUNLULAR HERŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIK

‘Kent merkezi ve kırsalda eşit hizmet’ ilkesiyle çalışmaya devam ettiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, “Samsunlular her şeyin en güzeline layık. Bu doğrultuda çalışmalarımızı hızlı ve titiz bir şekilde sürdürüyoruz. Sorunları tek tek çözüyoruz. Her zaman ‘Önce insan’ diyoruz. Hemşehrilerimin her derdi bizim derdimizdir. Sorunları çözmek talep ve ihtiyaçlara cevap verebilmek, Samsun'umuzu hak ettiği hizmetlerle buluşturmak için gece gündüz demeden canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Alaçamlı hemşehrilerimiz yeni yollarını güle güle kullansınlar” şeklinde konuştu.

 

0 Yorum

Yorum Yap