• Samsun
  • Son Güncelleme 15:47
Toybelen Sanayi Sitesi’nde kura heyecanı Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Toybelen Sanayi Sitesi inşaatının yüzde 25’i tamamlandı. TOKİ bu yıl içerisinde kura hak sahipleri için kura çekimi yapacak. Dükkanlar 2023’te teslim edilecek.

Toybelen Sanayi Sitesi inşaatı bir yandan devam ederken diğer taraftan da esnafları kura heyecanı sardı.

Çevre, Şehircik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un desteği ile Türkiye’nin deniz manzaralı en modern sanayi sitesini şehre kazandıran Samsun Büyükşehir Belediyesi, inşaat sürecini de yakından takip ediyor.

Temeli geçen yıl atılan ve 700 dönümlük arazi üzerine 1526’sı sanayi, 82’si ise ticari tipi olmak üzere toplamda 1608 iş yerinin yüzde 25’i tamamlandı. Sanayi sitesi 2023’te hak sahiplerine teslim edilerek faaliyete geçecek. 

Toybelen Sanayi Sitesi

Toybelen Sanayi de kura hazırlığı

Başvuru sırasında yüzde 10 peşinat vererek işyeri sahibi olmaya hak kazanan esnaflar için kura heyecanı başladı.

Bu yıl içinde yapılacak kura çekimiyle ilgili TOKİ hazırlıklara başladı. Kura tarihi TOKİ tarafından açıklanacak. Noter huzurunda yapılacak kura çekiminin ardından işyerleri, sahiplerine 2023 yılında teslim edilecek.

Başkan Demir’den açıklama

Toybelen Sanayi Sitesi projesinin planlandığı şekilde devam ettiğini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şunları söyledi:

Toybelen Sanayi Sitesi

“Şuan inşaat çalışmaları sürüyor. Sık sık ziyaret ederek gelişmeleri takip ediyoruz. Samsun'u bölgemizin en modern sanayi sitesine, Gülsan esnafımızı planlı ve altyapısı mükemmel bir sanayi sitesine kavuşturuyoruz.

Yeni sanayi sitesi modern, düzenli, temiz ve yeşillikleri bol olan bir yer olacak. Çocuklarına hatta torunlarına miras bırakabilecekleri muhteşem bir yatırım.  Katkı ve desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a teşekkür ediyorum.

Kura çekimi TOKİ tarafından yapılacak. Aldığımız bilgiye göre hazırlıklar da başlıyor. Kura hazırlığı tamamlanınca TOKİ, tarihi açıklayacak. Esnaflarımız da kura ile dükkanlarını belirleyecek.

2023 yılında esnaflarımızın yeni yerlerine geçmesiyle tarihi dönüşüm süreci başlayacak. Taşınmanın ardından sanayi sitesini kamulaştırarak yıkacağız. Böylelikle şehrimizde uzun yıllardır konuşulup çare aranan Gülsan Sanayi Sitesi sorunu da ortadan kalkacak.

Orayı Doğupark ile bütünleşen büyük bir rekreasyon projesiyle halkımızın nefes aldığı, güzel vakitler geçirecekleri, içerisinde büyük bir Selatin Camisi ve çok sayıda kültürel unsurun yer alacağı bir alan haline getireceğiz.”

Yorum Yap