• Samsun
  • Son Güncelleme 11:05
Toplu taşımada kredi kartı kolaylığı Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun'da geçtiğimiz yıl başlatılan otobüs ve tramvaya biniş için kullanılan Samkart'a alternatif olarak kredi/banka kartı ile ödeme uygulamasında bir yılda 100 binin üzerinde yolcu binişi gerçekleşti. SAMULAŞ Genel Müdürü Fatih Arlı, ulaşım kartı almak istemeyen yada şehir dışından gelenlerin banka ve kredi kartı ile ödeme uygulamasından oldukça memnun olduklarını söyledi.


Toplu taşımada günümüz teknolojisi imkânlarını sonuna kadar kullanma ve erişilebilirlik önündeki engelleri kaldırmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin toplu taşıma araçlarında kredi kartı ile temassız ödeme uygulamasında bir yıl geride kaldı.


SAMULAŞ Genel Müdürü Fatih Arlı

Uygulamanın özellikle Samkart'ı olmayan ve şehir dışından günü birlik kente gelip, toplu taşıma araçlarını kullanmak isteyen vatandaşlara büyük kolaylık sağladığını belirten SAMULAŞ Genel Müdürü Fatih Arlı, “Geçtiğimiz yıl Ekim ayında başlattığımız bu uygulamayla vatandaşlarımız para taşımak veya kartlarını doldurmak zorunda kalmadan, temassız özellikli kredi kartı, banka kartı veya ön ödemeli kartlarını kart okuyucularına okutarak, tüm toplu ulaşım araçlarında kolaylıkla biniş yapabiliyorlar. Sadece toplu ulaşım değil teleferik, Büyükşehir Belediyemize bağlı müzelerde ve Bulvar AVM altındaki otoparkta da bu hizmetten faydalanabilirler" dedi. Arlı, ilk aylarda banka/kredi kartı uygulaması ile 15 bin yolcu binişinin olduğunu bir yıl içinde bu rakamın 100 binin üzerine çıktığını da sözlerine ekledi.

0 Yorum

Yorum Yap