• Samsun
  • Son Güncelleme 16:53
SASKİ 2021’de 670 milyon lira yatırım yaptı Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

SASKİ, 2021 yılında 670 milyon lira tutarında içme suyu, atık su ve yağmur suyu altyapısı, su deposu, terfi merkezi, dere ıslahı ve foseptik ile üstyapı çalışmalarına imza attı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğü; il genelinde yaptığı yatırımlarla kenti 2023 vizyonuna taşıyor. 2021 yılında gerçekleştirdiği yatırımlarını arttırarak devam ettiren SASKİ, 655 km içme suyu, 92 km kanalizasyon ve yağmursuyu hattı çalışması yaptı.

SASKİ

SASKİ ile 2.5 yılda 1.5 milyar yatırım

2.5 yıllık görev süresinde 1283 km içme suyu hattı, 215 km kanalizasyon ve yağmursuyu hattı ile 2 kilometre uzunluğunda dere ıslahı gerçekleştirdiklerini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Altyapı projelerimizin geleceğe atılmış bir mühür olduğunu çok iyi biliyoruz.

2.5 yılda SASKİ olarak 1.5 milyar yatırım yaptık. Ekiplerimizle çalışıyoruz, çalıştıkça milletimiz de mutlu oluyor. İnsanımız için samimiyetle yerin altını inşa etmeye devam ediyoruz. Sadece 2021 yılında 670 milyon lira tutarında içme suyu, atık su ve yağmur suyu altyapısı, su deposu, terfi merkezi, dere ıslahı ve foseptik ile üstyapı çalışmaları yapımı için ekiplerimiz harıl harıl çalıştı. 2022 yılında da bu çalışmalara durmadan ve yorulmadan gece gündüz demeden devam edeceğiz" dedi.

Mustafa Demir
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir (Fotoğrafta)

Tek arzumuz Samsunlu hemşehrilerimizin sağlıklı yaşam sürmesi

SASKİ olarak Samsun'da 2022 yılında da 817 milyon lira tutarında alt yapı yatırımı yapılacağını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Her fırsatta hizmet zincirine yeni halkalar ekledik, eklemeye de devam ediyoruz.

Bütün projelerimiz insanımızın daha güzel bir kent içinde yaşaması için. Yeni yatırımlarla çözüm odaklı çalışmaya, şehrimizi geliştirmeye ve kalkındırmaya devam edeceğiz. Samsun'un 17 ilçesinde dev bütçeli alt yapı yatırımları inşa ediyoruz. Tek arzumuz var. O da Samsunlu vatandaşlarımızın daha konforlu, daha kaliteli ve daha sağlıklı bir yaşam sürmesi" ifadelerini kullandı. 

SASKİ

Yorum Yap