SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 03:14
Sanayi Bölgeleri beton yol ağı ile kaplanıyor Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Yapılan alt ve üstyapı çalışmalarıyla şehri geleceğe taşıyan Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Sanayi Bölgelerindeki çalışmaları aralıksız sürüyor. Ekipler 19 Mayıs Sanayi Sitesi Adnan Kahveci Bulvarı’nda başlattığı beton yol çalışmalarını tamamladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Sanayi bölgelerinin daha etkin bir ulaşım ağına kavuşması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Sanayi bölgelerinin alt ve üstyapı ihtiyaçlarına hızla yanıt veren Samsun Büyükşehir Belediyesi, bu bölgeleri beton yol ağları ile kaplıyor.  Son olarak Yol Yapım ve Bakım Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerinin 19 Mayıs Sanayi Sitesi’nin girişinde bulunan Adnan Kahveci Bulvarı’nda yaptığı beton yol çalışması dün itibariyle tamamlandı. Yapılan çalışma ile ulaşım bu bölgede daha konforlu ve güvenli hale geldi.Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren Yol Yapım ve Bakım Onarım Dairesi Başkanlığı Tekkeköy Şube Şefi Mustafa Gür, “Adnan Kahveci Bulvarı, 19 Mayıs Sanayi Sitesi’nin girişinde yer alıyor. Buradan Organize Sanayi Bölgesi’nin girişine kadar 750 metre gidiş 750 metre dönüş yolu mevcuttu. Bu yolda kötü olmuş eski bir BSK (sıcak asfalt) kaplama vardı. Ve sanayinin girişinde vatandaşlarımızın konforlu gidemeyeceği bir yoldu. Yolumuzda kazı çalışmalarının ardından beton kaplama yaptık. Yolumuz daha güzel hale geldi” dedi.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir

SANAYİ BÖLGELERİNİN ULAŞIM ALTYAPISI GÜÇLENİYOR

Beton yol çalışmalarının sanayi bölgelerine büyük katkı sağlayacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise şunları söyledi: “Beton yolun dayanıklı olması, ağır yük taşıma kapasitesine sahip olması, uzun ömürlü olması endüstriyel bölgeler için ideal bir ulaşım çözümü sunmaktadır. Bu nedenle bizler de sanayi bölgelerinin daha etkin bir ulaşım ağına kavuşması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm sanayicilerimiz her türlü talep ve ihtiyaçlarını karşılamak için her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz.”

0 Yorum

Yorum Yap