SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 22:56
Samsun'da bayram namazı saati Görseli
SAMSUN

Ramazan Bayramı'nın başlamasına saatler kala bayram namazı saatleri gündeme geldi. Samsun'da bayram namazı saat 05.52'de kılınacak.

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yıl Kovid-19 tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve hijyen koşulları sağlanarak camilerde bayram namazı kılınabileceğini açıkladı.Buna göre; Samsun'da bayram namazı 05.52'te kılınacak.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Ramazan ayına girdiğimizde bu ayı nasıl değerlendirelim diye planlamamızı Efendimizin, “Ramazanın ilk on günü rahmet, ikinci on günü mağfiret ve son on günü de ebedi azaptan, cehennem azabından kurtuluş günleridir” hadis-i şerifine göre yaptık. İlk on günü rahmetinden, ikinci on günü mağfiretinden istifade etmeye çalıştık. Ayet-i kerimede Rabbimiz, “Mağfirete koşunuz” buyuruyor. Ramazanın ikinci on gününde bu ayet-i kerimeden ilham alarak mağfirete koşmaya çalıştık. Bu mağfiretin sonunda da cennet olduğunu yine ayet-i kerimden öğreniyoruz” ifadelerini kullandı.
“Bayram Namazlarımızı Kılacağız”
Başkan Erbaş, camilerde bayram namazının kılınacağını ifade ederek, “Cemaatimize, hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Salgın tedbirlerinin en güzel uygulandığı mekanlar camilerimiz oldu. Cemaatimiz, tedbirler noktasında çok düzenli hareket etti. Bu tedbirlere riayet ederek inşallah bayram namazlarımızı kılacağız. Kardeşlerimizin titizlikle tedbirlere uyarak, kimseye zarar vermeden kısa zaman içerisinde bayram namazını kılıp evlerine dönmelerini buradan tavsiye ediyorum. ” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap