SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 00:46
Samsun Valisi Dağlı: “Çocukların Kitaplardan Önce Bizleri İzlediğinin Farkındayız” Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Valisi Dağlı: “Çocukların Kitaplardan Önce Bizleri İzlediğinin Farkındayız”

Samsun İl Müftülüğü 'nün düzenlediği "Kültür Şenliği" Diyanet Gençlik Merkezi’nin bulunduğu yerleşkede yapıldı.

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, büyüklerin çocuklar için rol model olduğunu belirterek, “Biz büyüklerin çocuklara en iyi örnek olması gerekiyor. En iyi öğretici bizleriz. Kitaplardan önce bizleri izlediklerinin bilincindeyiz” dedi.

Samsun İl Müftülüğü 'nün düzenlediği "Kültür Şenliği" Diyanet Gençlik Merkezi’nin bulunduğu yerleşkede yapıldı. Birçok standın kurulduğu ve öğrencilere eğitici aktivitelerin yaptırıldığı şenlikte çocuklar hem eğlendiler hem de öğrendiler. Çeşitli ikramların da olduğu etkinlikte konuşan Samsun İl Müftü Vekili Abdullah Kılıç, şenliğin çocuklar için hayırlı olmasını diledi.

Çocukların kitaplardan önce bizleri izlediğinin farkındayız”

Çocukların her şeyden önce ailelerindeki yakınlarını izleyerek geliştiğinin altını çizen Vali Zülkif Dağlı, “Projemiz çok değerli. Cami gençlik merkezlerinde yapılan çalışmaları önemsiyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü ile Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün birlikteliği ile yapılan bu projeler gençliğimizi geleceğe hazırlama noktasında çok önemli faaliyetler.

Çocuklarımız mutluluk kaynağı. Okullarımız yaz arasına giriyor. Biz büyüklerin çocuklara en iyi örnek olması gerekiyor. En iyi öğretici bizleriz. Kitaplardan önce bizleri izlediklerinin bilincindeyiz. Bu manada onlara örnek olduğumuzu ve hiçbir zaman yanlış yapma hakkımızın olmadığını özellikle hatırlatmak istiyorum” diye konuştu.

Programa ayrıca Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız, Atakum Belediyesi Başkan Yardımcısı Şeref Aydın, protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı. Program, konuşmaların ardından stantların gezilmesiyle son buldu.

0 Yorum

Yorum Yap