• Samsun
  • Son Güncelleme 04:40
Samsun Valiliği sağanak yağış uyarısı yaptı : Ekipler seferber edildi Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Valiliği, tarafından yapılan yazılı açıklamada Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava durumuyla ilgili değerlendirmelerinden sonra İlgili kurumlar tarafından yaşanabilecek muhtemel olumsuzluklara karşın gerekli önlemlerin alındığı ve müdahale edilmesi için görevli ekipler seferber edildiği belirtildi. 

Açıklamada “Yaşanan şiddetli yağışlarda devletimizin tüm imkanlarıyla sahada olan kurumlarımız, vatandaşlarımıza gerekli desteği sağlamıştır” ifadeleri kullanıldı.  

26.06.2022 Pazar günü başlayıp 27.06.2022 Pazartesi günü akşam saatlerine kadar devam eden şiddetli yağışın, başta Alaçam ve Yakakent olmak üzere Samsun’un Batı kesiminde etkili olduğu belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Meteoroloji Genel Müdürlüğünün ilimizdeki hava durumuyla ilgili değerlendirmelerinden sonra Valiliğimiz koordinasyonunda İlgili kurumlarımız, Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ve İlçe Belediye Başkanlıklarımız, yaşanabilecek muhtemel olumsuzluklara karşın gerekli önlemleri almış ve müdahale edilmesi için görevli ekipler seferber edilmiştir. Yaşanan şiddetli yağışlarda devletimizin tüm imkanlarıyla sahada olan kurumlarımız, vatandaşlarımıza gerekli desteği sağlamıştır.

 Görseli Yakakent ve Alaçam'a 80 kilodan fazla yağış düştü

Alaçam ilçemizde yoğun yağış sonucu meydana gelen su baskınları, dere taşması, kısmi yol çökmesi/göçüğü vb. olaylara görevli ekipler tarafından müdahale edilmiş olup herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmamıştır. İlçemizde sürecin yakından takip edilebilmesi ve zarar tespit çalışmalarının yürütülmesi adına İlçe AFAD Merkezi oluşturulmuştur.

Yakakent ilçemizde belli aralıklarla kısa süreli yağışlar sonucu oluşan küçük çaplı su birikmeleri, rögar/su tahliye kanalı tıkanması ve bir vatandaşımızın bodrum kattaki evini su basması olaylarına en kısa sürede müdahale edilmiş olup bu olaylar dışında ilçemizde günlük yaşamı olumsuz etkileyebilecek herhangi bir durumla karşılaşılmamıştır. Süreç ilgili kurumlarca takip edilmektedir.”

Yorum Yap