• Samsun
  • Son Güncelleme 10:00
Prematüre defile Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun’da özel bir hastanede düzenlen etkinlikte, prematüre olarak doğan ve hayata tutunan bebeklerin katıldığı bir defile gerçekleşti. Hayata tutunan bebekler podyumda renkli görüntüler oluşturdu.
 

Samsun, özel bir hastanede "Dünya Prematüre Günü" dolayısıyla prematüre bebeklerin gerçekleştirdiği bir defile düzenledi. Prematüre doğan bebeklerin katıldığı defilede mor renk konsepti vardı. Hastanede podyum kuruldu. Kadın Sağlığı Uzm. Opr. Dr. Gamze Keleş, Opr. Dr. Seher Sarı, Çocuk Sağlığı Uzm. Dr. Buket Taneri’den oluşan jüri üyeleri ile en şık bebekleri seçti. Defilede ayrıca palyaço ve çeşitli etkinlikler de yapıldı. Katılanlara hediye ve ikramlar verildi.Çocuk Sağlığı Uzm. Dr. Buket Taneri, prematüre doğan bebeklerin yaşam mücadelesi verdiklerini belirterek “Prematüre doğumların birçok nedeni bulunmaktadır. Miniklerin hayata tutunması için yüksek teknolojili yeni doğan yoğun bakım ünitemiz, profesyonel ve deneyimli ekibimiz, sağlık personellerimizin multidisipliner ekip çalışmasıyla büyük emekler sarf ediyoruz, hepsi bizim bebeklerimiz” dedi.

Kadın Sağlığı Uzm. Opr. Dr. Gamze Keleş, 37’inci hafta öncesi doğumlar için prematüre ifadesini kullandıklarını dile getirerek “10 doğumdan birinde prematüre söz konusudur. Kadın doğum hekimleri olarak erken doğumu önlemek amacıyla yakın takip ve tedaviyle tam zamanında bebeklerin doğması için çaba sarf ediyoruz. Olurda erken doğan bebeklerin olduğu takdirde tüm imkanlardan yararlanarak oldukça güzel bir tedavi aşaması geçiyoruz” diye konuştu.Prematüre ikiz bebek annesi Asiye Figen ise "Doğduktan bir hafta sonra emme refleksi gelişmediği için sarılık oldular. 3 gün hastanede yattılar. Bebeklerim prematüre doğdu ve gerçekten zor günler geçirdik. İlk doğduklarında korktum. Ne olacağını bilmiyorum. Hastanede kaç gün yatacak, dokunamıyorsunuz, çok fazla göremiyorsunuz. Ben hiç umudumu yitirmedim. Çocuklarımız için çok güzel bir anı oldu. Bu özel günde böyle bir farkındalık etkinliğine imza attıkları için Liv ailesine teşekkür ediyoruz” dedi.
 

Yorum Yap