• Samsun
  • Son Güncelleme 11:33
PCR testi Samsun trafiğinde ilk kez yapıldı Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

PCR testi Samsun trafiğinde ilk kez yapıldı. 'Araçta PCR testine' başlayan Sağlık İl Müdürlüğü bir ilke imza attı.

 

Samsun’da Batıpark'ta oluşturulan numune alım noktasında, temaslı kişiler haftanın 7 günü 10.00-22.00 saatleri arasından PCR testi yaptırabilecek.

İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, yaptığı açıklamada, uygulamanın Türkiye'de ilk kez Samsun'da yapılmaya başlandığını dile getirdi.


PCR testi Samsun trafiğinde ilk kez yapıldı. Bu uygulama ile Sağlık İl Müdürlüğü bir ilke imza attı.

PCR testi trafikte

Oruç, vatandaşların sağlık kuruluşunda sıraya girmeden araçlarında hızlı bir şekilde PCR testi olacaklarını söyledi. İl Müdürü Oruç, "Okullarımızda pozitif vaka olduğunda, çocuklarımız temaslı olarak kaydediliyor. Temaslı olan ve semptomu olamayan çocuklarımızdan 5. gününde PCR testi alarak negatif ise maske, mesafe hijyen kurallarına uyarak okullarına devam etmesini sağlıyoruz. Burada Türkiye'de ilk olan PCR numunesi alma yeri oluşturduk” diye konuştu.

Çok kolay ve pratik

Oruç, vatandaşların hiçbir sağlık kuruluşunda sıraya girmeden araçlarıyla açık alanda hızlı bir şekilde test verebileceklerini belirterek şunları söyledi:

“Burada, bir sağlık tesisinde olabilecek bir bulaşın önüne geçmiş olacağız. Trafik sıkıntısı çekmeden kendi araçlarının içinde çok kolay, çok pratik şekilde testlerini alacağız."

Oruç, ilerleyen günlerde, isteyen herkesin PCR testini bu alanda, araçlarında alabilmek için çalışmalar yaptıklarını söyleyerek "Kolay, ulaşabilir bir numune merkezi oldu" dedi.

Yorum Yap