• Samsun
  • Son Güncelleme 14:56
Muhtarlara özel MUBİS eğitimi Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Muhtarlıklar Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Muhtar Bilgi Sistemi (MUBİS) eğitim çalışması hız kesmeden devam ediyor. Yakakent ilçesinde gerçekleştirilen eğitim çalışmasına katılan muhtarlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e teşekkür etti. Her zaman muhtarların yanında olduklarını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, “Samsun’umuzun 1252 mahallesinde sorunların çözülmesi ve taleplerin yerine gelmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu konuda en önemli referans noktamız çok değerli muhtarlarımız” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık Bilgi Sistemi (MUBİS) ile Samsun’un 17 ilçesindeki muhtarların yükünü azaltırken işlerin daha hızlı gerçekleşmesine katkı sağlıyor. Bu kapsamda da muhtarların Muhtar Bilgi Sistemi’ni (MUBİS) daha etkin ve verimli kullanmalarını sağlamak amacıyla sürekli eğitim programları düzenliyor. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Muhtarlıklar Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim programlarının 6’ıncısı Yakakent ilçesinde gerçekleştirildi. Programda 15 muhtara, elektronik ortamda talep, istek, görüş, öneri ve şikayetlerin iletebildiği MUBİS sistemi üzerinden nasıl iletişim kurulduğu ve sistemin amacı hakkında bilgi verildi. Eğitim çalışması ile birlikte muhtarların MUBİS sistemini daha verimli kullanmalarını sağlayarak mahallelerinde yaşanan sorunları en kısa zamanda ilgili kurumlara iletmeleri ve hızla çözüm üretilmesinin sağlanması hedefleniyor.

‘BÜYÜKŞEHİR HER ZAMAN MUHTARLARIN YANINDA’

MUBİS eğitim çalışmasının hizmetlerin gerçekleştirilmesi sürecinde çok önemli olduğunu dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Mahallerimizde yaşanan tüm sorunların çözümü noktasında muhtarlarımızın MUBİS sistemini daha verimli kullanmaları çok önemli. Bunun içinde MUBİS sistemi hakkında muhtarlarımızın daha fazla bilgi sahibi olmalarını istiyoruz” diyerek, “17 ilçemizin tamamında muhtarlarımıza vereceğimiz MUBİS eğitimlerine hız kesmeden devam ediyoruz. Samsun’umuzun 1252 mahallesinde sorunların çözülmesi ve taleplerin yerine gelmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu konuda en önemli referans noktamız çok değerli muhtarlarımız. Vatandaş ile devlet kurumları arasında bir köprü görevini üstlenen tüm muhtarlarımızın her zaman yanındayız” dedi.

‘MUBİS SİSTEMİ DAHA AKTİF KULLANILACAK’

MUBİS eğitimine katılan Yakakent Muhtarlar Dernek Başkanı Niyazi Çiçek ise “Yakakent ilçemizdeki muhtarlar olarak aldığımız bu eğitim sayesinde birçok yeni bilgi öğrendik. Muhtarlarımız bu eğitimler sonrasında MUBİS sistemini daha güzel ve verimli bir şekilde kullanabilecek. Hizmetlerin gerçekleştirilmesi aşamasında bizim teknolojiyi daha aktif kullanıp kurumlarımızla iletişime geçmeleri sorunların çözümüne de hız kazandıracaktır. Her zaman muhtarlarımızın yanında olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’e her alanda verdiği destekten dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


 

Yorum Yap