• Samsun
  • Son Güncelleme 04:14
Karadeniz’in ilk Bilim Merkezi Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin şehre kazandırdığı ve Karadeniz’de ilk olacak “Bilim Merkezi ve Planetaryum” projesi hızla ilerliyor. Başkan Mustafa Demir beraberinde AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu ve MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak ile birlikte çalışmaları yerinde inceleyerek projeyle ilgili son durumu paylaştı. Çalışmaların yüzde 66’sının tamamlandığını açıkladı.

Samsun için çok önemli bir proje

Sadece Samsun’a değil tüm Karadeniz’e bir merkez kazandırdıklarına dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “TEKNOFEST Karadeniz’in tam arifesinde çok önemli bir proje hayata geçiyor. Kaba inşaatı bitmek üzere. 2022 yılında tamamlıyoruz. TÜBİTAK’taki hocalarımızla görüşme yaptık. İçerisinin donanımı ve hareketli kısımların projelendirilip yapılmasına da başlıyoruz. Çok önemli bir lokasyonda, anayolun kenarında. Ulaşımı çok kolay. Karadeniz’in ilk, yeni nesil ve güzel bir bilim merkezi olacak” dedi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir (Sağdaki)

8 bin metrekare alanda inşa ediliyor

Samsun- Ordu Karayolu Gelemen mevkiinde Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) arasında imzalanan protokol ile hayata geçirilen Karadeniz'in ilk Bilim Merkezi yaklaşık 8 bin metrekare alana sahip olacak. Yüzde 66 fiziki gerçekleşmeye ulaşan projede metal konstrüksiyon ve dış cephe imalatı tamamlandı. Çatı imalatı devam ediyor.

Karadeniz’de ilk olacak

“Bilim Merkezi ve Planetaryum’ Karadeniz’de ilk olma özelliği taşıyor. Bilime, teknolojiye ve inavasyona ilgi duyanlar için özel olarak tasarlanan projede atölyeler, fuaye alanı, planetaryum, sergi alanı, eğitim ve dinlenme alanı yer alıyor.
 

Yorum Yap