SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 09:28
Hayatını kurtaran Büyükşehir İtfaiyesine teşekkür etti Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

‘Siz bizim kahramanımızsınız’

Samsun Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin Elbistan’da enkaz altından sağ kurtardığı Betül Aslı Akman, kendisini yeniden hayata bağlayan itfaiye ekibini görüntülü olarak telefonla arayıp teşekkür etti. Akman İtfaiye ekibine “Siz bizim kahramanımızsınız” diyerek seslendi. Görüşme sırasında duygu dolu anlar yaşandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, “Depremin olduğu ilk günden itibaren bütün imkan ve kabiliyetlerimizle bölgeye yardım için seferber olduk” dedi.Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen iki büyük deprem sonrasında hızla bölgeye giden Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri arama-kurtarma çalışmalarında büyük rol oynadı. Enkaz altındaki vatandaşlara ulaşabilmek için cansiperane mücadele eden ekipler 2 si çocuk, 2’si bebek olmak üzere 19 kişiyi sağ olarak çıkarmayı başardı. 35 personel 5 araç ile bölgede görev yapan Samsun İtfaiyesi ekipleri zamana karşı verdikleri mücadelede depremzedeleri kurtarmanın mutluluğunu yaşadı. Bölgedeki görevleri tamamlanan ve Samsun’a dönen ekiplere enkaz altından kurtardıkları vatandaşlar tarafından teşekkür telefonları gelmeye başladı. Elbistan ilçesinde 7 katlı bir binanın enkazından depremden 18 saat sonra sağ olarak kurtarılan Betül Aslı Akman Samsun itfaiye ekiplerini telefonla görüntülü arayarak teşekkür etti.

KENDİSİNİ KURTARAN İTFAİYE EKİBİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Görüşme sırasında duygu dolu anlar yaşandı. Kendisini kurtaran itfaiye erlerine “Siz bizim kahramanımızsınız’ diye seslenen Akman, “Hepinizden Allah razı olsun sayenizde nefes alıyoruz. Çok canım yanıyordu, çok bağırıyordum. Sizin oraya gelmeniz bir mucize oldu. Sizleri çok yorduk. Hepiniz hakkınızı helal edin. Hepinize çok teşekkür ediyoruz. Emeğiniz çok büyük. Bizim için çok çabaladınız. Allah sizi bizi kurtarın diye göndermiş. Biz artık Allah’ım bizim canımızı al diye dua etmeye başlamıştık. Bütün ümitlerimizin bittiği anda geldiniz. En kısa sürede sizi ziyarete de gelmek istiyoruz” dedi.‘HER CAN BİZE UMUT OLDU’

İtfaiye ekibinde görevli Yücel Aydın’da, “Biz görevimizi yaptık. Enkaz altında bir can daha çıkaralım diye müthiş çaba sarf ettik. Her çıkardığımız can bize umut oldu” şeklinde konuştu. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, “Depremin olduğu ilk günden itibaren bütün imkan ve kabiliyetlerimizle bölgeye yardım için seferber olduk” diyerek, “Her zaman depremzede kardeşlerimizin yanındayız. Halen ekiplerimiz sahada durmaksızın çalışıyor. Hem şehrimiz de hem de ülke çapında yaraları sarma adına müthiş bir birlik ve beraberlik faaliyeti sürüyor. Türkiye tek yürek olup, yaraları sarmaya çalışıyor” dedi.

0 Yorum

Yorum Yap