• Samsun
  • Son Güncelleme 10:13
Evsizlere Samsun Büyükşehir kucak açtı Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Evsizlere soğuk kış günlerinde Samsun Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 dönüm arazi üzerine kurulan Geçici Barınma Merkezi soğuk kış günlerinde kimsesizlerin imdadına yetişti.

Otel konforunda sıcak suyundan 3 öğün sıcak yemeğine varıncaya kadar her hizmetin ücretsiz verildiği merkezde ihtiyaç sahibi vatandaşlar kalıyor.

Evsizler

Evsizlerin yardımına Büyükşehir koşuyor

Özellikle devriye sırasında rastlanılan veya gelen ihbarlar üzerine yerleri tespit edilen evsiz vatandaşlar, zabıta ekipleri tarafından Barınma Merkezi’ne davet ediliyor.

Her yıl aralık ayının başından başlayarak mart ayının sonuna kadar 7/24 faaliyet gösteren merkezde, ihtiyaç sahipleri kalabiliyor.

Yatak, masa, dolap, battaniye ve televizyon gibi temel ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu odalarda, banyo için 24 saat sıcak su imkanı sağlanıyor.

Evsiz vatandaşlara 3 öğün sıcak yemeğin yanında temizlik ve sağlık hizmetlerinin yanında ihtiyaç halinde psikolojik destek de sağlanıyor.

Evsizler

28 kişi yararlandı

Şu ana kadar 28 ihtiyaç sahibinin yararlandığı Geçici Barınma Merkezi’ne en son Hançerli Camii avlusunda yatarken bulunan 57 yaşındaki Yaşar Keyvani ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü önünde mendil ve yara bandı satan 67 yaşındaki İbrahim Benzer yerleştirildi. Keyvani ve Benzer, kendilerine sahip çıkan Samsun Büyükşehir Belediyesi’ ne teşekkür etti.

Başkan Demir : Her zaman vatandaşımızın yanındayız

Geçici Barınma Merkezi’nin amacına ulaştığını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Amacımız, sokakta yaşayan vatandaşımızın kalmamasıydı. İnşaatını geçen yıl kısa sürede tamamlayıp hizmete açmıştık.

Emniyet birimlerimizin ya da duyarlı vatandaşlarımızın ihbarlarıyla kendilerine ulaştığımız kimsesiz kişileri burada ağırlıyoruz. Sosyal devlet anlayışıyla onlara kucak açıyoruz. Bir kişinin ev ortamında ihtiyaç duyabileceği ne varsa her türlü talebi karşılıyoruz” dedi.

Yorum Yap