• Samsun
  • Son Güncelleme 03:16
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Samsun’da 2023 Mesajı Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 mesajını Samsun’da katıldığı toplu açılış töreninde verdi.

 

"İNLERİNE GİRECEĞİZ, İNLERİNE"

“Milli mücadelenin ilk adımının şehri Samsun istikbal ve istiklalin de kıymetini en iyi bilen şehrimizdir” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:
“Ülkemizin yönetimini üstlendiğimiz 20 yıl boyunca da sayısız örneğiyle mücadele içinde yer aldık. Teröristlerden ekonomik tetikçilere kadar her çeşidinden tetikçilere karşı milletin bekasını savunduk. Amaç Türkiye'yi yeniden inşa edilen küresel siyasi ve ekonomik düzenin dışında bırakmaktı. Yeri geldi sinsi oyunlarla asırlık yurtlarımızı bizden kopardılar, kayıplarımızın acısıyla bizi iki büklüm ettiler, içimizdeki tetikçilerini üzerimize saldılar, terör örgütleri üzerinden terbiye edilmeye çalışıldık. Ama biz bunların hiçbirini yutmadık. Gabar'da Cudi'de Tendürek'te Bestler Deresi'nde bunları çökerttik mi? Bunların inlerine gireceğiz, inlerine. Girdik, şimdi bu parlamentomuzda terör örgütünün uzantıları var. Bu uzantıları da 2023'te hep birlikte temizlemeye hazır mıyız?"

"NE DİYORLAR? TÜRKİYE EMİR ALAN DEĞİL, EMİR VEREN BİR ÜLKE"

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, her acının hem insani, hem ekonomik maliyeti olduğunu belirterek “Kalkınma yarışına başladığımız kimi ülkeler alıp başını giderken biz geri kalmışlığa mahkum edildik. Bu faturaların ağır yükü altında beli bükülmüş Türkiye vardı. Bir yandan tarihimizin en büyük demokrasi ve kalkınma hamlesini başlatırken üzerimize oynan senaryoları birer birer yırtıp çöpe attık. 81 vilayet ve 85 milyon vatandaşla her alanda dünyanın birinci ligine çıkaracak eser ve hizmetlere kavuşturduk. Asırlık sorunları çözmekle kalmadık. Gelişmiş ülkelerin gıptayla baktığı hizmet altyapısı kurduk. Şimdi ne diyorlar? Türkiye farklı bir ülke, Türkiye emir alan değil, emir veren bir ülke. Her küresel kriz ülkemizin sahip olduğu gücün daha fazla anlaşılmasını kılıyor. Dünyanın dört bir yanına ürettiğimiz aşıları biz gönderdik. Çünkü biz veren eldik, veren el alan elden hayırlıdır. Küresel Emtia ve tedarikte üretim altyapımızın gücünü gördük. İstihdam kapasitemizin gücünü gördük. Enerji krizinde imkanlarımızın gücünü gördük” diye konuştu.

CHP'YE İTHAL DANIŞMAN TEPKİSİ
 

Samsunlulara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “6'lı masayı hep birlikte çökerteceğinize inanıyorum” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’ye de ithal danışman tepkisiyle yüklendi. Erdoğan; “Öyle ithal danışmanlarla yürümedik biz yollarda. Siz varsınız yeter. Nedir o? İthal danışmanlar filan. Geç o işleri. Gözümüz de kalbimiz de hep milletimize baktı.”dedi.

“Yarın Putin ve Zelenski ile görüşüp daha neler yapabiliriz, bunları konuşacağım”

Türkiye'yi bölgesinde ve dünyada dikkatle takip edilen, sözüne kulak verilen ülke haline getirdiklerine dikkat çeken Erdoğan, şunları kaydetti:
“Rusya-Ukrayna savaşı, kim var ortada Türkiye var. Tahıl koridorunu biz açtık. Tüm dünyaya oradan tahıl gönderiyoruz. Yarın Putin ve Zelenski ile görüşüp daha neler yapabiliriz, bunları konuşacağım. Biz dünya ile beraberiz. İthal ürünlerle değil. Unutmayın ülkelerin tarihlerinde her seçim bir yol ayrımıdır. 15 seçimdir milletimiz bizi açık ara birinci yaparak iradesini güçlü Türkiye'den yana kullandı. Ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetleri vazifemizin gereği olarak görüyoruz. Söz verip de yapamadıklarımızın peşinden koşuyoruz. Türkiye'yi 20 yılda 3 kat büyütmüş olmayı yeterli bulmuyor en kısa sürede 2 kat daha büyüterek dünyanın en büyük 10 ülkesi arasına sokmayı hedefliyoruz. Yerli ve milli otomobilimiz TOGG gibi, tıpkı Yusufeli Barajı gibi, 500 bin konut projesi gibi çok daha fazlasını yapmayı hedefliyoruz. Gözümüzü uzaya dikiyoruz. Terörle mücadelede vatan savunmasında bölgemizdeki geldiğimiz konumu yeterli bulmuyoruz. Özetle, yaptıklarımızın üzerine yatmıyoruz, henüz yapamadıklarımızın hayıflanmasıyla daha çok çalışıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ardından, Vezirköprü Devlet Hastanesi, Asarcık-Kavak Yolu, Samsun Üniversitesi Mayıs Ballıca Kampüsü ve yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılışını gerçekleştirdi.

Yorum Yap