SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 00:50
Büyükşehir'in beton yolları ile standart yükseldi Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Salıpazarı ilçesine bağlı Karaman-Çiçekli grup yolunu beton yola kavuşturdu. Çiçekli Mahallesi Muhtarı Metin Kalkan, uzun yıllardır bekledikleri yol hasretinin son bulduğunu ve toz, topraktan kurtulduklarını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise “Standardı yüksek ve daha konforlu yollar için sürekli çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın mutluluğu bizim çalışma aşkımızı daha da artırıyor" dedi.

Samsun'da ulaşım sorununa köklü çözümler üretmek amacıyla birçok projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinin yanında 17 ilçede ulaşım yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. Kırsalda sathi kaplama asfalt çalışmalarının yanı sıra beton yol çalışmalarıyla da yolları modern bir yapıya kavuşturan Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda Salıpazarı ilçesine bağlı Karaman-Çiçekli grup yolunda da çalışma yürüterek 4 bin 700 metrelik güzergâhta beton yol çalışmasını tamamladı. Yapımı devam eden Salıpazarı Barajı güzergahındaki yolda çalışmaların tamamlanması vatandaşları da mutlu etti.

ULAŞIM ÇOK GÜZEL OLDU
Karaman Mahallesi Muhtarı Ramazan Çolak yapılan çalışmadan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek “Yolumuz eskiden çamur çökek içindeydi. Şimdi beton yol yapıldı. Çok güzel oldu. Yolumuz daha önce çok dar olduğu için büyük sıkıntılar yaşadık. Başkanımıza yolla ilgili çok teşekkür ediyorum. Çok rahatladık. Ulaşım çok güzel oldu" şeklinde konuştu.2 SAATLİK YOL 20 DAKİKAYA DÜŞTÜ
Çiçekli Mahallesi Muhtarı Metin Kalkan, ise şunları söyledi: "Eskiden 3 metre genişliğinde bir yol vardı. Çok sıkıntı çektik ama sonu iyi oldu. Geniş bir yol yapıldı. Çok hızlı bir çalışma yapıldı. İki ekip burada gece gündüz çalıştı. Salıpazarı ana yolundan sonra bence en iyi yol burası. Allah başkanımızdan razı olsun.”

60 yaşındaki Mahalle sakinlerinden Cemil Fidan ise aha önce 2 saatte gittikleri yolu şimdi 20 dakikada gittiklerini söyleyerek “Daha önce çamurdan çukurdan dolayı yolda giderken perişan oluyorduk. Şimdi çok konforlu bir yol yapıldı. Başta başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum " dedi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR
Samsun'un 17 ilçesinde çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Biz de uzak ve yakın kavramları yok. 17 ilçemizdeki mahallemizin yol sorunu kalmayacağının sözünü vermiştik. Bu kapsamda yaptığımız çalışmalarla mahallelerimizin yol sorununu tek tek çözüyoruz. Standardı yüksek ve daha konforlu yollar için sürekli çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın mutluluğu bizim çalışma aşkımızı daha da artırıyor. Halkımızın huzuru ve memnuniyeti bizler için önemli” diye konuştu.

0 Yorum

Yorum Yap