SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 08:50
Büyükşehir’den kardeşlik iftarı Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘15 Ramazan Dünya Yetimler Günü’ nedeniyle düzenlenen ‘Kardeşlik İftarı’ programında konuşan Başkan Mustafa Demir, “Biz Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak 1 milyon 400 bin insanımızın hayatına nasıl bir katkı sağlayabiliriz, nasıl onları daha fazla mutlu ederiz, nasıl onların daha nitelikli halde bir hayat yaşamalarına vesile oluruz bunun gayreti içerisindeyiz” dedi.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘15 Ramazan Dünya Yetimler Günü’ nedeniyle ‘Kardeşlik İftarı’ programı düzenlendi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilen iftar programına Samsun Vali Vekili Hasan Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve eşi Ümmühan Demir, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç ve eşi Zehra Nesrin Kılıç,  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Metin Köksal, Büyükşehir Belediyesi genel sekreter yardımcıları, daire başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.‘BİZİ BİZ YAPAN EN ÖNEMLİ DEĞERLERDEN BİRİ’

 

İftar sonrasında konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Ramazan ayının, Ramazan Bayramı’nın bizi biz yapan değerlerin en önemlilerinden biri olduğunu biz unutmayacağız, unutmuyoruz. Onun için zaten iftarın adı da ‘Kardeşlik iftarı’ burada bulunan ve bulunmayan kıbleye yönü dönük, tevhidi düşünceye sahip Allah’a iman eden tüm insanlar kardeştir. Kardeşlik en üst düzeyde kardeşliktir. İnsanı kamil sıfatına doğru ulaştıran çok önemli organizasyonlar ve birliktelikler bunlar. Rabbim nasip etti bir Ramazan iftarında bir araya geldik. Allah’a hamd olsun. Nice iftarlarla nice yıllarda hep birlikte bir araya gelmeyi aynı hedefe doğru yürümeyi Rabbim nasip etsin” dedi.‘AFETZEDELER İÇİN ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ SARF EDİYORUZ’

Geçen 6 Şubatta Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem felaketinin çok ciddi bir yıkıma sebebiyet verdiğini dile getiren Başkan Demir, “On binlerce insanımızı ahirete uğurladık. Allah tüm vefat eden kardeşlerimize gani gani rahmet eylesin. Onları şehitlik mertebesine Rabbim nasip eylesin. Yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Bizler hayatta kalan, her şeyini kaybeden büyük sıkıntılara düşen kardeşlerimizin acısını paylaşmak ve onların mevcut durumlarıyla hem hal olma noktasında elimizden gelen gayreti hep birlikte sarf ediyoruz. Bu da dünyanın en ağır imtihan şeklidir. Bir kere daha Rabbim bizleri ve tüm insanlığı bu tür afetlerden korusun ve muhafaza etsin” diye konuştu.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir

‘YENİ BİR KONSEPTE GEÇİYORUZ’

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın artık yeni bir konsepte geçtiğini belirten Başkan Demir, “Buradaki kardeşlerimiz bir resmi kurumun hizmet verdiği bir alan olarak görmeyecek. Biz Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak 1 milyon 400 bin insanımızın hayatına nasıl bir katkı sağlayabiliriz, nasıl onları daha fazla mutlu ederiz, nasıl onların daha nitelikli halde bir hayat yaşamalarına vesile oluruz bunun gayreti içerisindeyiz. Onun için çalışma arkadaşlarımın tamamına bu faaliyetlerimizle ilgili gösterdikleri üstün gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

0 Yorum

Yorum Yap