• Samsun
  • Son Güncelleme 12:02
Büyükşehir’den En ‘Özel Sera’ Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Büyükşehir’den En ‘Özel Sera’

Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum ilçesindeki Atakent Özel Eğitim Uygulama Okulu bahçesine 80 metrekare üretim alanına sahip sera kurdu. Özel öğrencilerin toprağa dokunmasının amaçlandığı destek için Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e teşekkür eden Okul Müdürü Mustafa Yiğit, “Toprağa dokunabilmek, doğayla iç içe olmak, bir şeyler üretebilmek çocuklar için oldukça kıymetli. Başkanımız çocuklarımızın eğitimi için her konuda yanımızda” dedi.

Samsun’da ulaşım, altyapı, turizm ve spor gibi birçok alanda yatırımı hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, uygulamaya koyduğu tarım projeleriyle de dikkat çekiyor. Toprak analizinden danışmanlık hizmetine, tohum ve fidan desteğinden organik tarımın geliştirilmesine ve makine desteğine kadar üreticilere katkı sağlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi çocukların ve gençlerin üretime olan ilgisini artırmak içinde verdiği desteklerine devam ediyor. Daha önce Baruthane Ortaokulu ve Atakum Zafer Özel Eğitim Meslek Okulu’na sera yapan Büyükşehir Belediyesi şimdi de Atakent Özel Eğitim Uygulama Okulu’na 80 metrekare üretim alanına sahip sera kurdu. Sera ile özel öğrencilerin toprağa dokunması amaçlanıyor.

‘BAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ’

Verilen destek için Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e teşekkür eden Okul Müdürü Mustafa Yiğit, ”Çocuklarımızın eğitimine sağladığı katkı her şeyin üstünde. Büyükşehir’in katkı ve desteğini yanımızda hissetmek bizi fazlasıyla sevindirdi. Çocuklarımız için toprağa dokunabilmek, doğayla iç içe olmak, bir şeyler üretebilmek çocuklar için oldukça kıymetli. Başkanımıza tüm veli ve öğrencilerimiz adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AMACIMIZ YAVRULARIMIZA RAHAT BİR ALAN OLUŞTURMAK

“Özel yavrularımızın velileriyle ve öğretmenleriyle birlikte onlara ait olan özel bir serada hem bitki yetiştirmelerini hem de üretmeyi öğrenmelerini hedefledik” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de, “Amacımız onlara rahat bir alan oluşturmak. Bu sera da inşallah çocuklarımızın eğitimine destek verecek ve hayata farklı bakmalarına katkı sağlayacak. Desteğimiz de, elimiz de her zaman çocuklarımızın yanındadır. Evlatlarımızla birlikte bu serada yetiştireceğimiz lezzetli sebzeleri hep birlikte tadacağız inşallah” diye konuştu.

0 Yorum

Yorum Yap