SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 02:13
Büyükşehir’den 3 mahallenin ulaşım sorununa hızlı çözüm Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yol yapım çalışmaları ile kırsal bölgelerdeki mahallelerin ulaşım ile ilgili sorunları tek tek çözülüyor. Bafra İlçesindeki Yiğitalan, İğdir, Eynegazi Mahalleri’ni birbirine bağlayan 18 bin 500 metre uzunluğundaki grup yolunda yapılan A tipi sathi kaplama çalışmasıyla birlikte artık vatandaşların yüzü gülüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Yaptığımız ömürlük yollarla vatandaşlarımıza güvenli ve konforlu ulaşım imkanı sunmaya devam ediyoruz” dedi.
 

Samsun Büyükşehir Belediyesi ‘Şehir merkezi ve kırsala eşit hizmet’ ilkesi doğrultusunda 17 ilçedeki yol yapım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ekiplerin yoğun ve hummalı çalışması ile her noktaya ulaşılarak vatandaşların ulaşımla ilgili sorunları çözülüyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerince Bafra İlçesi’nde bulunan Yiğitalan, İğdir, Eynegazi Mahalleri’ni birbirine bağlayan 18 bin 500 metre uzunluğundaki grup yolunun A tipi sathi kaplama çalışması tamamlandı. Grup yolunun tamamlanmasıyla birlikte bölge sakinlerinin ulaşımla ilgili sorunları çözüldü. Yeni yol ile birlikte vatandaşların ilçe merkezine ulaşım süresi de kısaldı.Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı Bafra İlçe Şefi Salih Mollahüseyinoğlu, “Bafra ilçesi Yiğitalan, İğdir, Eynegazi grup yolunda vatandaşlarımız daha önce yazın toz, kışın çamurdan dolayı sıkıntı yaşıyorlardı. Hızlı bir şekilde bu bölgedeki yol yapım çalışmalarımızı gerçekleştirdik. 18 bin 500 metre uzunluğundaki grup yolumuzun A tipi sathi kaplama çalışmasını yaptık. Vatandaşlarımıza daha güvenli bir ulaşım imkanı sunmuş olduk” diye konuştu.VATANDAŞLARIN YÜZÜ GÜLDÜ

Yapılan yeni yolun çok güzel olduğunu belirten Yiğitalan Mahalle Muhtarı Bahri Demir, “Ben 15 senedir muhtarım. Arabalarımız hep yollarda kalıyordu. Traktörlerle arabalarımızı çekmeye çalışırdık. Çok zahmetler çektik. Yolumuz yapıldı ve çok güzel oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. İğdir Mahalle Muhtarı Eyüp Çağlayan ise şunları söyledi: “Yollarımız daha önce çok çamurdu. Araçlar gidip gelirken sıkıntı yaşıyordu. Vatandaşlarımızdan çok şikayet geliyordu. Şefimiz ve ekibi tabiri yerindeyse karınca gibi çalıştılar. Hepsine çok teşekkür ederim.” Eynegazi Muhtarı Necati Köse de yolun yapılmasıyla birlikte ilçe merkezine gidiş geliş süresinin de kısaldığını söyleyerek “Artık ilçe merkezine gidip gelmemiz çok kısa sürüyor. Ekipler her gün burada çalışmalarını sürdürdü ve kısa bir sürede yollarımız tamamlandı. Yıllardır süren yol sorunu çözülmüş oldu” şeklinde konuştu.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir

‘ÖMÜRLÜK YOLLAR YAPIYORUZ’

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 17 ilçede alt ve üstyapı çalışmalarını büyük bir hızla gerçekleştirdiklerini söyleyerek “Kendimizin dört bir yanında ekiplerimiz gece-gündüz çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu kapsamda kentimizin dört bir yanında yol yapım çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Kendi imkan ve kabiliyetlerimizi kullanarak yol yapım çalışmalarımızı büyük bir verimlilikle gerçekleştiriyoruz. Planlamalarımız ilerisinde bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yaptığımız ömürlük yollarla vatandaşlarımıza güvenli ve konforlu ulaşım imkanı sunmaya devam ediyoruz” dedi.

0 Yorum

Yorum Yap