• Samsun
  • Son Güncelleme 00:20
Büyükşehir yüzleri güldürdü Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışma ile Alaçam ilçesi Akgüney Mahallesi sakinlerinin uzun zamandır problem yaşadıkları yol sorunu çözüldü. 5 kilometrelik bozuk yol yapılan çalışma ile konforlu hale getirildi. Ulaşım çilesi sona eren mahallede şimdi yüzler gülüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir "Yaptığımız çalışmalarla vatandaşlarımızın yüzünü güldürmek, onları mutlu etmek bizleri de oldukça mutlu ediyor. Ekiplerimiz yol problemi yaşayan mahalle kalmaması için gece-gündüz çalışmaya devam ediyor” dedi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların yaşamlarını daha konforlu hale getirmek için kentin dört bir yanında hizmet sunmaya devam ediyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerince, Alaçam ilçesi Akgüney Mahallesi’nde yapımı tamamlanan sathi kaplama yol çalışması vatandaşlardan tam not aldı. 5 kilometrelik bozuk yolda önce zemin iyileştirmeleri ardından genişletme yapıldı. Daha sonra sathi kaplama çalışmasıyla yol sorunu ortadan kaldırıldı. Konforlu ulaşıma kavuşan mahalle sakinlerinin yüzü artık gülüyor.BAŞKAN DEMİR’E TEŞEKKÜR


Akgüney Mahallesi Muhtarı Kurtça Yiğit, yeni yapılan yolun çok güzel olduğunu belirterek “Bu yol çok fazla araç trafiğinin olduğu bir güzergâh. Bölgemiz bu hizmetlere susamıştı. Mahallelerimiz adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir'e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.ÇİLE SONA ERDİ


Mahalle imamı İsmail Toktay, daha önce yol ile ilgili mahalle sakinlerinin sorun yaşadığını belirterek “Bu mahallede ilk göreve başladığımda yollar çok kötüydü. Araçlar sürekli bozuluyordu. Tozdan evin camını dahi açamıyorduk. Allah razı olsun devletimizden ve belediyemizden. Şu anda 9 metrelik geniş konforlu çok güzel bir yol yapıldı. Çile sona erdi" şeklinde konuştu.


Saadet Ulutaş


Mahalle sakinlerinden Saadet Ulutaş ise yolun durumunun kötü olması nedeniyle gidip-gelirken adeta perişan olduklarını söyleyerek “Yolumuz çok güzel oldu. Artık rahat ettik. Çok mutluyuz. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun” diye konuştu. Başka bir mahalle sakini Neziha Çelik ise yeni yapılan yoldan çok memnun olduklarını söyledi.

‘KONFORLU BİR YOL OLDU’


Yol çalışması ile ilgili bilgi veren Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı Alaçam İlçe Şefi Berkay Örs, “Yolun genişletme çalışmalarını yaptıktan sonra zemin iyileştirmeleri yapıldı. Yolun genişliğini 9 metreye kadar çıkardık. Standardı yüksek konforlu bir yol oldu. Vatandaşlarımız şu an çok mutlu. Biz de bu işin bir parçası olduğumuz için mutluyuz" dedi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir


‘HEMŞEHRİLERİMİZİN MUTLULUĞU BİZE GÜÇ VERİYOR’


‘2024 yılına kadar yol ve su sorunu yaşayan mahalle kalmayacak' hedefini hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise "Yaptığımız çalışmalarla vatandaşlarımızın yüzünü güldürmek, onları mutlu etmek bizleri de oldukça mutlu ediyor. Hemşehrilerimizin mutluluğu bize güç veriyor. Ekiplerimiz yol problemi yaşayan mahalle kalmaması için gece-gündüz çalışmaya devam ediyor. Şehrimizin her noktası bizim için çok önemlidir. Kent merkezimiz ve kırsalda nerede bir sorun varsa sona erdirene kadar çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz" diye konuştu.

0 Yorum

Yorum Yap