• Samsun
  • Son Güncelleme 13:40
Büyükşehir vektörle sıkı mücadele ediyor Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığını tehdit eden vektörlere karşı mücadelede 17 ilçede yoğun bir çalışma yapıyor.

Temiz çevre için çalışan Samsun Büyükşehir Belediyesi, başta sivrisinekler olmak üzere vatandaşların huzurunu kaçıran haşerelerle mücadeleye devam ediyor. Samsun’un 17 ilçesinde sürdürülen ilaçlama  kapsamında merkez ilçelerden Atakum, İlkadım, Canik ve Tekkeköy’deki çalışmalar da başarıyla yürütülüyor.

19 ekip ve 60 personel ile 21 bin 500 noktada larva mücadelesini yoğun bir şekilde yürüttüklerini söyleyen Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığında çevre mühendisi olarak görev yapan Ali Akaydın,"Yaz mevsimi nedeniyle üreme alanlarının ve sivrisinek yoğunluğunun artması sebebiyle gündüz larva mücadelesini maksimum seviyeye çıkartmış bulunuyoruz.

 Görseli Atatürk Bulvarı hızla yenileniyor

Larva mücadelesi yaparken amacımız sivrisinek ve karasinekleri uçkun hale gelmeden kaynağında henüz larva halindeyken kontrol altına almak.  Bu uygulamalarda insana ve çevreye zarar vermeyen sadece hedef canlıya etki edecek biyolojik larvasit kullanımına özen gösteriyoruz. Bu vesile ile bizden desteğini esirgemeyen sürekli yanımızda olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’e çevreci yaklaşımlarından dolayı çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Yorum Yap