SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 03:22
Büyükşehir her zaman yanlarında Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2019 yılından bu yana 55 bini aşkın engelli vatandaşa destek oldu. Engelli bireylere en güzel hizmeti sunmak ve en güzel çalışmaları gerçekleştirmek için büyük bir gayret sarf ettiklerini olduklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Onların hayatına güzel hizmetlerle dokunmak bizleri çok mutlu ediyor” dedi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşlar için bütün imkanlarını seferber ederek, eğitimden ulaşıma, sağlıktan kültürel ve sosyal faaliyetlere kadar her alanda desteğini sürdürüyor. 2019 yılından bu yana 55 bin 213 engelli bireye,  ulaşım ve eğitim desteğinin yanında psiko-sosyal destek de sağlayan Büyükşehir Belediyesi, gezi ve sosyal etkinliklerle de onların gönüllerine dokunuyor.

HER YAZ BİN 100 ENGELLİYE TATİL İMKANI

Büyükşehir Belediyesi Türkiye’de ilk olan Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ise her yaz döneminde bin 100 engelli bireye ve ailesine ücretsiz tatil imkanı sunuyor. 5 yıldızlı otel hizmetinin sunulduğu tesiste, engelli vatandaşlar havuzun ve tatilin tadını çıkarıyor.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir

‘HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN’

Engelli bireylere en güzel hizmeti sunmak ve en güzel çalışmaları gerçekleştirmek için büyük bir gayret sarf ettiklerini belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırarak sosyal yaşamın içine daha çok katılmalarını sağlamayı çok önemsiyoruz. Onların hayatına güzel hizmetlerle dokunmak bizleri çok mutlu ediyor. Her alanda her zaman yanlarındayız. Eğitim, ulaşım, etkinlik, gezi, seminer daha birçok başlıkta onlara hizmet sunuyoruz, sunmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

0 Yorum

Yorum Yap