• Samsun
  • Son Güncelleme 02:26
Başkan Demir'den 1 Mayıs mesajı Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, " Üretmeden gelişmenin mümkün olmadığı, acımasız rekabetin dünyada sürekli ivme kazandığı bu zamanda, ekmeğini alın teri dökerek kazanan her bir emekçinin hakkını, hukukunu korumayı bir görev bildik” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Başkan Demir'in mesajında şu ifadeler yer aldı:

"1 Mayıs bütün ülkelerin işçilerinin bilinçli bir hayata uyanışlarını, insanın insan üzerindeki her türlü zulüm ve baskısına karşı mücadelelerindeki dayanışmalarını; işçilerin daha iyi bir yaşam, adaletli bölüşüm ve hakları için yürüttükleri mücadelelerini kutladıkları gündür.

Bizler millet olarak, işçilerimizin alın terinin önemini, kutsallığını bilen, bütün insanlığa örnek bir dayanışma kültürünü yüzyıllardır yaşatan büyük bir medeniyetin mirasçılarıyız.

Unutulmamalıdır ki; en kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. Peygamber Efendimizin  “İşçinin ücretini alın teri kurumadan veriniz” sözünü her zaman kendimize rehber ediniyoruz. Üretmeden gelişmenin mümkün olmadığı, acımasız rekabetin dünyada sürekli ivme kazandığı bu zamanda, ekmeğini alın teri dökerek kazanan her bir emekçinin hakkını, hukukunu korumayı bir görev bildik.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin kalkınması ve ekonomimizin güçlendirilmesinde önemli rol oynayan işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyor; her türlü şartta emek veren işçi kardeşlerimizin yalnızca bir gün değil, her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum.

 

 

0 Yorum

Yorum Yap