• Samsun
  • Son Güncelleme 21:55
Başkan Demir: Cumhuriyetimizi korumak hepimizin müşterek vazifesidir Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Cumhuriyetimizi korumak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak ortak bir gelecek ve geçmişi paylaşan bu ülkede hepimizin müşterek vazifesidir” dedi.
 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.
 

Başkan Demir, cumhuriyetin Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kahraman silah arkadaşları ve aziz milletimiz tarafından topyekûn bir ulusun bağımsızlık uğruna verdiği mücadelenin en önemli destanı olduğunu belirterek “Bizlerde bu şanlı destanın 98. yıl dönümünde milletçe gurur ve heyecan içerisindeyiz. Her türlü imkânsızlık ve zorluğa rağmen verilen istiklal mücadelesi aziz milletimizin vatan sevgisi, bağımsızlık aşkı, inancı ve kararlılığı ile adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır.

Bu büyük zafer kahramanlarımız tarafından bize bırakılan en gurur verici mirastır. Bugün ülkemiz; büyüyen ekonomisi, güçlü ordusu, zengin kültürel yapısı ile uluslararası alanda önemli bir saygınlık kazanmıştır. Yarınlara daha güçlü daha refah daha yaşanılabilir bir Türkiye bırakmak için birlik, beraberlik ve inançla bir arada olmalıyız. Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği müddetçe, Türkiye Cumhuriyeti devletini ve milletini bölmek ve parçalamak isteyen hainlerin oyunları boşa çıkacaktır” diye konuştu.

98 yıl önceki bağımsızlık ateşinin ruhunun 15 Temmuz hain darbe girişinde de gün yüzüne çıktığını söyleyen Başkan Demir, “Nasıl ki istiklal mücadelesinde bu vatan genciyle yaşlısıyla kadınıyla erkeğiyle mücadele verdiyse bu hain darbe girişiminde de herkes topyekûn göklerde dalgalanan bayrağımıza sahip çıkmıştır. Ünlü şair Namık Kemal ‘Ecdadımızın heybeti maruf-ı cihandır, Fıtrat değişir sanma! Bu kan yine o kandır’ nidasıyla Türk milletinin asırlarda geçse aynı ruhla aynı kararlılıkla mücadele edeceğini dizelerinde yansıtmıştır” dedi.

Başkan Demir’in mesajı şöyle devam etti: “Cumhuriyetimizi korumak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak ortak bir gelecek ve geçmişi paylaşan bu ülkede hepimizin müşterek vazifesidir. Bu önemli vazifeyi yerine getirmek adına ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de üstüne taşımak için genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle her daim okumalı, araştırmalı, üretmeli, ülkemizi geleceğinin temellerini sağlam atmalıyız.

 

0 Yorum

Yorum Yap