SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 14:43
19 Mayıs kutlamalarında “TEKNOFEST” havası Görseli
SAMSUN

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun’da düzenlenen havacılık şenliğinde öğrencilerin yaptığı 60 farklı modelde uçak sırasıyla gökyüzünde gösteri yaptı. Düzenlenen gösteriyi Samsunlular ilgiyle takip etti.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Samsun’da coşkuyla kutlanmaya başladı. Bu çerçevede Çobanlı İskelesi önünde toplanan Göktürk Havacılık Lisesi, Tekno Havacılık Lisesi ve Spor Kulüpleri kendilerinin üretmiş olduğu uçakları uçurdu. Havada akrobatik hareketler yapan uçaklar Samsunluların beğenisi topladı. Kimisi elektrikle, kimisi de benzinle çalışan uçaklar heyecanlı anlar yaşattı. Teknolojik aletlerin sergilendiği, bir adet yarış 'dron'nun gösteri yaptığı havacılık şenliği kente TEKNOFEST havası oluşturdu.

Teknofest

Etkinlik hakkında bilgi veren Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “19 Mayıs kutlamaları tüm hızıyla devam ediyor. Bugün burada 19 Mayıs’a TEKNOFEST temasını işleyecek bir organizasyonun içerisindeyiz. Gençlerin model uçaklara, simülasyonlara, meraklara dikkatlerini çekmek adına böyle bir tema koyduk. Ciddi anlamda TEKNOFEST yarışmalarının Samsun’da olması bu heyecana bir heyecan daha katıyor. 19 Mayıs’ı 1 günde değil mayıs boyunca kutlayacağız. Coşkulu bir şekilde 19 Mayıs kutlamaları devam ediyor” dedi.

Teknofest

Göktürk Havacılık Lisesi’nde İnsansız Hava Aracı Eğitmeni olan Baha Alsoy, “Bugün burada öğrencilerimizin yaptığı uçakları tanıtıyoruz. Bu lisede öğrenciler İHA yapıyor. Uçurmasını öğreniyor. Onların eğitimlerini tamamlıyorlar. Bugün ki uçuşum eğlenceliydi. 19 Mayıs’ı böyle kutluyoruz ”diye konuştu.

Teknofest

Diğer İHA pilotları ise Samsunlular yoğun ilgi ile takip ettiğini ve çok eğlendiklerini söylediler. Etkinlik stantlardaki uçakların tanıtımı ile devam etti.

0 Yorum

Yorum Yap