• Samsun
  • Son Güncelleme 22:48
Samsun'da vaka sayısı düştü: Mavi için geri sayım Görseli
SAĞLIK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 12-18 Haziran arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayılarını açıkladı. Buna göre Samsun'da vaka sayısı 100 bin kişide 30.97 oldu,

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun 100 binde 30.97 vaka oranıyla önemli bir başarıya imza attı. Maviye dönüşe bir adım kaldı. Sağlık çalışanlarının, kamu kurumlarının, vatandaşların ve yetkililerin aldıkları tedbirler ve uygulamalar sonucu kentte her geçen hafta vaka sayıları geriledi.

Samsun Valisi Doç.Dr.Zülkif Dağlı, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu

Vali Dağlı açıklamasında, “Değerli Samsunlular; Samsun olarak yakaladığımız ve istikrarlı bir şekilde her geçen hafta etkisini daha belirgin hissettiğimiz düşüş eğilimini devam ettirerek 100 bin kişide 30.97 vaka oranını yakaladık ve 61. sıraya kadar gerilemeyi başardık. Kademeli normalleşme döneminde sizlerin tedbir ve kurallara gösterdiğiniz hassasiyetle elde ettiğimiz bu başarıyı kalıcı hale getirerek, güneşli yaz aylarının keyfini doyasıya yaşayabilmek en büyük arzumuz. Yarın itibarıyla aşı randevularında yaş sınırının 25'e inmesi ile birlikte vaka sayılarımızın çok daha aşağılara ineceğine ve eski günlerimize döneceğimize inancımız tam. Korona virüsle mücadele konusunda alınan tedbirlere bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da hassasiyet göstereceğinize inanıyor, desteğiniz için hepinize teşekkür ediyor, sağlıklı günler diliyorum” dedi.

 

Yorum Yap