• Samsun
  • Son Güncelleme 05:12
Samsun günlük aşı rekoru kırdı Görseli
SAĞLIK

Samsun İl Sağlık Müdür Muhammet Ali Oruç, “Dün ilk kez 10 bin aşı barajını geçerek, günlük aşı rekorumuzu kırdık. Bu sabah halkımızın yoğun ilgisi nedeniyle 30 dakikada 1000 aşı rakamına ulaşarak güne yeni bir rekorla başladık. Günlük aşı kapasitemizi bugün itibariyle 21 bine yükselttik” dedi.

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Ali Oruç, Kovid-19 pandemisinin kentteki seyri ve yürütülen aşı çalışmaları hakkında yazılı açıklama yaptı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemeler ile her geçen gün aşı sıralamasına yeni grupların eklendiğini ve aşılanacak vatandaşların yaş sınırının sürekli düştüğünü dile getiren Oruç, “Bugün itibariyle 40 yaş üstü vatandaşlarımızdan sonra tüm SGK’lı çalışanlarımız da aşı olma hakkını elde etti. İlimizde aşı olma hakkını elde eden vatandaşlarımızın sayısı 780 bine yaklaştı. Aşı gruplarındaki bu artışın ve geçtiğimiz hafta Samsun Valimiz Doç.Dr. Zülkif Dağlı’nın talimatıyla başlattığımız aşı seferberliğinin sonuçlarını bugün itibariyle görmeye başladık. Yeni yaş ve meslek gruplarının sıralamaya eklenmesiyle aşı randevularımızda bir artış gözlemliyoruz” diye konuştu.


Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Ali Oruç.

’10 bin aşı barajını aştık’

Aşı çalışmalarında gelinen son durumu anlatan Oruç, “Dün ilk kez 10 bin aşı barajını geçerek, günlük aşı rekorumuzu kırdık. Bu sabah halkımızın yoğun ilgisi nedeniyle 30 dakikada 1000 aşı rakamına ulaşarak güne yeni bir rekorla başladık. Günlük aşı kapasitemizi bugün itibariyle 21 bine yükselttik. İlimizde yapılan toplam aşı sayısı 650 bini geçti, ikinci doz aşısı yapılan vatandaş sayımız süratle 300 bine doğru ilerliyor. Bu başarıdan dolayı, özveriyle çalışan aşı ekiplerimize ve aşıya ilgi gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. En çok sayıda aşıya, ne kadar kısa zamanda ulaşırsak, il olarak hedeflenen bağışıklık düzeyine o kadar hızlı ulaşabiliriz. Bu nedenle tüm vatandaşlarımızı, aşının bize kattığı güce ortak olmaya ve Sağlık Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan 400’ün üzerinde aşı noktasında, aşılarını yaptırmaya, bu zorlu mücadelede sağlık çalışanlarımızın yanında olmaya davet ediyoruz” dedi.
 

Yorum Yap