• Samsun
  • Son Güncelleme 07:41
Samsun Devlet Opera ve Balesi’nden miniklere müjde! Görseli
KÜLTÜR - SANAT

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Devlet Opera ve Balesi “Sihirbaz Oz” eserinin temsilini 8 Aralık 2021 Çarşamba günü saat 10.30 ve 13.00’te Zehra Yıldız Salonunda sahneledi.

Sihirbaz Oz” çocuk oyununun bestesi, şarkı sözleri ve metin uyarlaması Özlem Abacı’ya, müzik düzenlemesi Özgür Sevinç’e, rejisi Esra Tütüncüoğlu’na, koreografisi Özgün Barılı’ya, dekor tasarımı Filiz Dinç’e, kostüm tasarımı Gülnur Çağlayan Tuluk’a, ışık tasarımı ise Oğuz Murat Yılmaz’a ait.

50 dakika süren, tek perdeli çocuk oyunu “Sihirbaz Oz”da, Dorothy’nin başından geçenler anlatılır. Kansas’taki evinde kendi halinde yaşayan Dorothy’nin hayatı, bir gece ansızın çıkan kasırganın evini çok uzaklardaki Oz diyarına taşımasıyla tamamen değişir. Aksilik bu ya, kasırga Dorothy’nin evini Oz diyarının en korkulan insanı Kötü Yürekli Cadı’nın evinin üstüne fırlatmıştır. Ne yapacağını bilemez halde evine dönmek için İyi Yürekli Cadı’dan yardım isteyen Dorothy, çıktığı bu serüvende onunla beraber yürüyecek dostlar edinir. Korkuluk, Teneke Adam ve Aslan ile birlikte Zümrütler Kenti’ne ulaşmaya çalışırken, Kötü Yürekli Cadı’nın onlar için hazırladığı tüm engelleri aşmaya çalışırlar.

Opera ve Bale

Aralık ayı boyunca minik seyircileri ile buluşacak olan “Sihirbaz Oz” çocuk oyunu şimdiden kapalı gişe olan 15-22 ve 29 Aralık 2021 günleri Zehra Yıldız Salonunda sahnelenecek. “Sihirbaz Oz” çocuk oyunun biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden ve www.biletinial.com internet adresinden temin edilebilir.  SAMDOB gişeleri hafta içi 10.00-17.00 ve Cumartesi 13.00-18.00 saatleri arası ve temsil günleri temsil başlama saatine kadar açık.

Yorum Yap