SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 11:05
Kültür ve sanatın kalbi Samsun’da atıyor Görseli
KÜLTÜR - SANAT

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 20 Ekim’de başlayan ‘Kültür ve Sanat Çalıştayı’ bugün düzenlenen programlarla devam ediyor. Çalıştay masaları ve oturumlara kültür ve sanat alanında Türkiye’nin önemli isimleri katılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Samsun kültür ve sanatın kabinin attığı bir kent. ‘Türkiye Yüzyılı’nda bu alanda ülkemizin parlayan kentlerinden biri olmaya devam edecek” dedi.
 

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kültür ve Sanat Çalıştayı’ devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen ve 20 Ekim’de başlayan Çalıştay programı Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştiriliyor. ‘Türkiye Yüzyılı’nda Kültür ve Sanatın Rotası Samsun’da belirleniyor’ mottosuyla düzenlenen program Tarihçi ve Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın ‘Türkiye Yüzyılı Konuşmaları’ kapsamında verdiği konferansla başladı. Program kapsamında yapılan çalıştay masaları ve oturumlara ise kültür ve sanat alanında Türkiye’nin önemli isimleri katıldı.GENÇLER İLGİ GÖSTERDİ
Sekiz tematik masanın kurulduğu Çalıştayda yerel ve ulusal katılımcılar tarafından Samsun’un kültür sanat haritası çıkarılıyor. Yaklaşık 90 kişinin yer aldığı bu bölümde tarih, kültür ve aidiyet, şehir mimari ve estetik, şehir, yerel yönetimler ve kültür politikaları, şehir ve kültür yayıncılığı, şehir ve geleneksel sanatlar, şehir ve yazılı kültür, şehir, insanlar ve gündelik yaşam, sahne ve gösteri sanatları başlıkları altında konular masaya yatırılıyor. Kültür ve sanat alanında ‘Türkiye Yüzyılı’ ana temasında düzenlenen oturumlara ise özellikle gençler büyük ilgi gösteriyor.‘KÜLTÜR VE SANAT ALANINDA ÖNCÜ BİR ORGANİZASYON’
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çalıştay programının çok güzel ve verimli bir şekilde gerçekleştirildiğini söyleyerek “Ülkemizin sanat ve kültür alanındaki en önemli isimlerini Samsun’da misafir ediyoruz. ‘Türkiye Yüzyılı’ ana temasında çok önemli konular katılımcılarımız tarafından konuşuluyor, fikirler ve bilgiler paylaşılıyor.

Organizasyonumuzun kentimiz ve ülkemiz için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Özellikle kültür ve sanat alanında düzenlediğimiz öncü organizasyonlardan birini daha başarıyla gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Samsun, kültür ve sanatın kabinin attığı bir kent. ‘Türkiye Yüzyılı’nda’ bu alanda ülkemizin parlayan kentlerinden biri olmaya devam edecek” dedi. 

0 Yorum

Yorum Yap