• Samsun
  • Son Güncelleme 14:18
TEKNOFEST KARADENİZ 2022 sona erdi Görseli
GÜNDEM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

30 Ağustos’ta açılışı yapılan TEKNOFEST KARADENİZ 2022 sona erdi.

600 binden fazla yarışmacının başvurduğu, T3 Vakfı tarafından Samsun-Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST KARADENİZ 2022, bugün yapılan törenle sona erdi. Törende TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, festivalde dereceye giren takım ve öğrencilere hediyelerini takdim etti.“Kim milli teknolojinin gelişmesi, serpilmesi, büyümesi için omuz verirse, onlarla yan yana yürüyeceğiz”

Törende konuşan Selçuk Bayraktar, “Başladığı andan itibaren iklimi değiştiren, adeta yüksek hızlı bir şarj istasyonu gibi hepimizi şarj eden bir TEKNOFEST’in sonuna geldik. TEKNOFEST mevsimi, milli teknoloji rüzgarlarının güçlü bir şekilde estiği, heyecan veren coşkulu bir mevsimdir.

 Görseli Selçuk Bayraktar’dan tam not

TEKNOFEST iklimi hem bu günümüz hem de geleceğimiz için umut veren bir iklimdir. Gençler, sizler tam bağımsız ve müreffeh Türkiye’nin yarınlarısınız. Sizler geleceğimizin umut dolu hikayelerinin yazarlarısınız. Sizler milli teknoloji hamlesini geleceğe taşıyacak sancaktarlarımızsınız. Kolay olmayacak. Türlü türlü engellerle yolunuza taşlar döşenmeye çalışılacak.

Selçuk Bayraktar

Tüm bu taşlarla, yolunuzu kesecek takozlarla el ele omuz omuza sırt sırta vererek mücadele edeceğiz. Kim milli teknolojinin gelişmesi, serpilmesi, büyümesi için omuz verirse. Onlarla yan yana yürüyeceğiz” dedi.

TEKNOFEST 2023’ün İstanbul’da yapılacağını ifade eden Bayraktar, “Milli Teknoloji Hamlesi sadece gençlerin çabalarıyla değil, milletimiz tarafından adeta bir seferberlik ruhuyla sahip çıkıldığı takdirde hedefe ulaşacak ve menzile varacaktır.

 Görseli Cumhurbaşkanı Erdoğan Kızılelma’ya imza attı


TEKNOFEST’e katkı veren valimize, belediye başkanımıza, paydaşlarımıza, Karadeniz halkına, T3 Vakfındaki ekip arkadaşlarıma, gönüllülerimize, genç kardeşlerimize, dünyanın farklı noktalarından gelen aziz milletimize teşekkür ediyorum. Seneye TEKNOFEST 2023’te İstanbul’da görüşmek üzere” diye konuştu.

Bayraktar, konuşmasının ardından alanda gezerek vatandaşlarla bir araya geldi.

Yorum Yap