SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 18:08
Antalya'da teleferik faciası! Ölü ve yaralılar var... Görseli
GÜNDEM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Antalya’da teleferiğin direklerinden biri yerinden koparak kabine çarptı. Kabinin tabanının kopmasıyla içerisinde bulunan 8 kişi metrelerce yükseklikten yere düştü. Kazada kabinde bulunanlarda 1 kişi yaşamını yitirirken 10 kişi de yaralandı. Teleferikte mahsur kalan vatandaşların tahliye çalışmaları devam ediyor.

AFAD Başkanı Okay Memiş bölgedeki çalışmalara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 Memiş'in açıklamaları şöyle; Kesintisiz süren çok büyük bir kurtarma operasyonu yapılıyor. 16 kabinden 128 vatandaşımızın tahliyesini gerçekleştirdik. 8 kabinde 43 vatandaşımız kaldı. Helikopterler ve yerden diğer uzman helikopterlerimiz de operasyonlarını yürütüyor.

 Helikopterlerin uçmuş olduğu alan çok sarp ve zorlu coğrafyası olan bir bölge. Bizim iplerle ve profesyonel dağcı ekiplerimizle kurtarma yapacağımız yer çok zorlu bir yer. Dolayısıyla helikopter ile kurtarma operasyonu gerçekleştiriyoruz. Helikopterler gece yarısından beri uçuyor aslında. Gece görüş ekipmanlarıyla birlikte gerçekten çok özenli ve dikkatli bir şekilde çalışmamız devam ediyor.

 Şu anda Sahil Güvenlik Komtanlığı'na bağlı 4 helikopter, Hava Kuvvetleri'ne bağlı helikopterimiz, jandarmamıza bağlı iki helikopterle birlikte alanda yeteri kadar toplamda 8 helikopterimiz var.

KABİNDEN TALİYELER NASIL OLUYOR?

Her helikopterimizde özel aparatlar var, vinçlerimiz var, sepetlerimiz var. Tabi bu arkadaşlarımız çok deneyimli arkadaşlar. Sadece ülkemizde değil dünyada kurtarma operasyonunda söz sahibi pilotlarımız ve personelimiz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yanaşmasını ve diğer hususlarını tamamıyla kendileri belirliyorlar.

0 Yorum

Yorum Yap