SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 13:57

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Şaban ayının 15'inci gecesine denk gelen Berat Kandili, Bu Gece İslam Alemi tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti, ibadet ve dualarla idrak edilecek. Berat Kandili dolayısıyla Samsun İl Müftüsü Seyfullah Çakır, mesaj yayımladı.

Çakır, mesajında, "berat"ın kurtuluşun müjdesi, kulluk bilinciyle hata ve günahları terk ederek Allah'ın lütfuyla affa mazhar olmak olduğunu belirtti.

Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandili'nin Müslümanlara sorumluluklarını hatırlattığını dile getiren Çakır, şunları kaydetti:"Bu geceyi vesile kılarak, hayatımızı bizi yüceltecek ve yükseltecek olan salih amellerle güzelleştirelim. Yüce Rabbimizin af ve mağfiret gecesi olan bu geceyi samimi tövbelerimizle günahlarımızdan arınacağımız, dualarımızla umudumuzu yeşerteceğimiz bir kurtuluş ve diriliş gecesi yapalım. Bu duygu ve düşüncelerle başta siz kıymetli kardeşlerim olmak üzere tüm İslam aleminin Berat Gecesi'ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve sükunet getirmesini Allah'tan niyaz ediyorum."

0 Yorum

Yorum Yap