• Samsun
  • Son Güncelleme 02:24
Kedi ve köpekler tedavi edilip sahiplendiriliyor Görseli
GÜNDEM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Kedi ve köpeklerin tedavi edildiği Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi’nde 2021 yılında 391 can dostu sahiplendirildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesine ait, sokakta yaşayan can dostların korunması ve yaşam şartlarının iyileştirildiği Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi; 7/24 hizmet veriyor.

Beslenme ve tedavi ihtiyaçları bulunan hayvanlara kucak açan merkez, sokak hayvanlarına daha iyi hizmet verebilmek amacıyla mevcut şartlarını daha da iyileştiriyor.

kedi köpek

Ameliyathane, muayene odası, röntgen ve laboratuvar bölümleri gibi birçok alan yeniden düzenlendi ve kapasiteleri artırıldı.

Hem tedavi hem kısırlaştırma yapıldı

7 / 24 görev yaparak hayvanlar için her türlü imkanı sağlayan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı merkezde 2021 yılında trafik kazalarından iç-dış parazit uygulamalarına, üst solunum yolu enfeksiyonlarından viral enfeksiyonlara kadar sokak hayvanlarının tedavisi sağlandı.

Yapılan tedavi hizmetleri kapsamında 1585 sokak hayvanı tedavi edildi. 759 kedi, 5 bin 316 köpek olmak üzere 6 bin 75 sokak hayvanı kısırlaştırdı. ‘Satın alma sahiplen’ sloganıyla yürütülen çalışmalar kapsamında 391 kedi ve köpek sahiplendirildi.

kedi köpek

Büyükşehir olarak her türlü çalışmayı yapıyoruz

Sokak hayvanlarının bakımı, beslenmesi, tedavilerinin yapılması, kısırlaştırılıp sahiplendirilmesi için belediye olarak haftanın 7 günü çalıştıklarını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezimiz Türkiye'nin en modern bakım merkezi.

Çeşitli bölümlere ayrılmış bu kompleksimizde; misafirlerimizi karşılayacağımız bir ziyaretçi merkezi, barınaklar ve hayvanlarımızın tedavi edildiği klinik mevcut.

Mustafa Demir

Özellikle klinik tüm tıbbi müdahalede bulunacak bir donanıma sahip. Laboratuvarlar, röntgen üniteleri, acil müdahale odaları, kuvözleri ile birlikte gelen tüm hayvanlarımıza burada destek oluyoruz.

Buradaki amacımız, hayvanları en güzel şekilde misafir edebilmek. Onların tedavileri ve tekrar doğal yaşama döndürmeyle alakalı ciddi bir ekip ve ekipmanla çalışıyoruz.

Sokaklarda sahipsiz hayvanlar kalmasın ve hayvanlar ömürlerinin sonuna kadar doğal ortamlarında yaşamlarını sürdürsünler istiyoruz” dedi.

Yorum Yap