• Samsun
  • Son Güncelleme 15:22
Gaziantep’te kazaya karışan otobüs hız sınırını aşmış Görseli
GÜNDEM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

Gaziantep’te önceki gün meydana gelen aralarında 3 sağlık görevlisi, 3 itfaiye personeli ve 2 basın mensubunun bulunduğu 15 kişinin öldüğü, 31 kişinin de yaralandığı kaza ile ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor. Otobüsler için belirlenen hız limitinin 100 kilometre olduğu TAG Otoyolu'ndaki kazaya karışan otobüsün takografının 130 kilometre hızla kayıt aldığı belirtildi.
 

Gaziantep'te kaza yapan araca müdahale edenlere çarpan yolcu otobüsünde bulunan takografın kaza öncesi 130 kilometre hız kaydettiği öğrenildi. 

Önceki gün, Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nun Nizip bölümünde kaza yapan bir araca müdahale için güvenlik şeridinde bulunan ekibe ve araçlara, kaza yerinden 150 metre geride devrilen ve kayan Özel Diyarbakır Seyahat'e ait 33 SR 157 plakalı yolcu otobüsünün çarpmasıyla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Yapılan çalışmalar sonucunda hazırlanan kaza raporunda, olay yerinde otobüsün 307 metrelik fren izi tespit edildiği belirtildi. Ayrıca raporda kaza sırasında otobüsteki takografın 130 kilometre hız kaydettiği yer aldı.

Otobüsler için belirlenen hız sınırının ise 100 kilometre olduğu ifade edildi.


 

 

Yorum Yap