SON DAKİKA HABERLERİ
  • Samsun
  • Son Güncelleme 08:00
Flaş açıklama! Başörtüsüne anayasal güvence teklifi... Görseli
GÜNDEM

Bu gönderiyi paylaşabilirsiniz!

AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, başörtüsüne anayasal güvence teklifinin, gelecek hafta TBMM Anayasa Komisyonunun gündemine alınacağını bildirdi.

AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz ve Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekilleri Erkan Akçay ve Muhammed Levent Bülbül’le bir araya geldi. Görüşmede 'başörtüsü düzenlemesi' ele alındı.

AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz yapmış olduğu açıklamada "(Başörtüsüne anayasal güvence) 85 milyon bu düzenlemenin arkasında. Düzenleme önümüzdeki hafta gündeme alınacak.

Komisyonlarda Genel kurulda uzlaşmaya açığız. Siyasi bir amacımız yoktur. İstediğimiz milletimizin gündemine getirilen suni gündemin ortadan kaldırılmasıdır.  İçinizden hangisi kuvvetler ayrılığı diyeceksiniz, ondan sonra mahkemeye gidip Bir milletvekili yasaları çıkardır, çıkardığı yasalara da ilk önce kendisi uyması lazım. Bir diğeri de neydi şehit yakınına küfür etti. Milletin kırmızı çizgilerini geçen durumlarda en doğal şeydir. Anayasa Değişikliği ile bu durumu karıştırmamak gerekir. Milletin hükmüne kararına, şimdiden razıyız.

 

 

0 Yorum

Yorum Yap